Cholesterol: Dieta i Suplementacja

Ten kurs pozwoli Ci poprawić profil lipidowy krwi (cholesterol) i uniknąć rozwoju chorób – dzięki diecie i suplementacji.

Dla kogo jest ten kurs?

Czego się nauczysz?

Po ukończeniu kursu Cholesterol: Dieta i Suplementacja i wprowadzeniu wiedzy w praktykę, odkryjesz prawdziwe korzyści płynące z kursu:
 • Poznasz dietę i suplementację, która obniża cholesterol i przywraca równowagę lipidową
 • Odkryjesz praktyczne wskazówki dietetyczne oraz produkty sprzyjające zdrowiu
 • Unikniesz przykrych konsekwencji zbyt wysokiego cholesterolu

Rozpocznij za darmo

Ten kurs oraz 70 innych kursów dietetycznych i treningowych możesz rozpocząć za darmo, jeśli dołączysz do Pakietu VIP.

Opis kursu

Ten kurs pozwoli Ci poprawić profil lipidowy krwi (cholesterol) i uniknąć rozwoju chorób – dzięki diecie i suplementacji.

Zapisz się na ten kurs jeśli zależy Ci na sprawdzonych rozwiązaniach na zbyt wysoki cholesterol, nieprawidłową proporcję LDL i HDL, a także podwyższony poziom triglicerydów.

Zaburzenia profilu lipidowego wiążą się z nieodpowiednim poziomem cholesterolu oraz triglicerydów we krwi. Dzięki poprawie tych parametrów, możemy uniknąć przykrych konsekwencji, do których zaliczamy głównie choroby układu sercowo-naczyniowego.

W tym kursie przejdziemy przez prawidłową diagnostykę i działanie cholesterolu, omówimy metody leczenia farmakologicznego (szczególnie przy pomocy statyn), ale przede wszystkim skupimy się na roli diety i suplementacji.

Znajdziesz tu przegląd diet stosowanych przy zbyt wysokim cholesterolu, poznasz produkty, które obniżają jego poziom, a także zastosujesz suplementację połączoną z modyfikacją stylu życia.

W trakcie szkolenia rozprawimy się z wieloma mitami oraz chaosem informacyjnym otaczającym temat cholesterolu i profilu lipidowego, dzięki czemu masz pewność, że wiedza, którą pozyskasz, jest najwyższej praktycznej jakości.

Poruszane tematy

 • Cholesterol, zaburzenia lipidowe i rozwój chorób układu sercowo-naczyniowego
 • Czynniki sprzyjające wystąpieniu zaburzeń profilu lipidowego krwi
 • Sposoby leczenia zaburzeń lipidowych i cholesterolu
 • Przegląd diet najczęściej stosowanych w zaburzeniach lipidowych
 • Dieta w zaburzeniach profilu lipidowego krwi i chorobach często współwystępujących (m.in.: otyłość, nadciśnienie tętnicze krwi, cukrzyca, niedoczynność tarczycy, zespół jelita drażliwego)
 • Znaczenie modyfikacji stylu życia w leczeniu zaburzeń profilu lipidowego krwi
 • Suplementacja diety w zaburzeniach profilu lipidowego krwi
 • Najczęściej powtarzane mity na temat cholesterolu

Zdobądź certyfikat ukończenia!

Rozpocznij za darmo

Ten kurs oraz 70 innych kursów dietetycznych i treningowych możesz rozpocząć za darmo, jeśli dołączysz do Pakietu VIP.

Kto prowadzi kurs

Mateusz Durbas

Dietetyk kliniczny oraz sportowy. Ukończył studia magisterskie na kierunku dietetyka ze specjalnością dietetyka kliniczna, jak również setki szkoleń specjalistycznych z dziedziny żywienia w sporcie

Czynnie pracuje z podopiecznymi zarówno stacjonarnie jak i online, jest autorem licznych publikacji o tematyce żywieniowej i suplementacyjnej. Chętnie dzieli się swoją wiedzą również w licznych programach telewizyjnych i radiu.  

Dlaczego kurs online?

Kurs online A4® dostosowuje się do Ciebie, Twoich oczekiwań i stylu życia. 

Promocja
Kup do 19 maja 2022 w najniższej cenie

99 

lub
Kupujesz bez ryzyka. Dzięki naszej gwarancji, jeśli w ciągu 14 dni od zakupu zmienisz zdanie, to zwrócimy Twoje pieniądze bez zadawania pytań.
Dzięki PayPo możesz zapisać się na kurs dzisiaj za darmo, a zapłacić w ciągu 30 dni – całkowicie bezpłatnie. Po przejściu do kasy zaznacz opcję „Płatność do 30 dni”.

Kurs zawiera:

Masz pytanie?

Logo A4

Ponad 50 tysięcy kursantów

Społeczność A4® rośnie od 2014 roku

Jesteśmy liderem nowoczesnej edukacji. Stawiamy na zweryfikowaną, naukową wiedzę połączoną z innowacyjnymi metodami nauczania, które gwarantują, że szybciej przyswoisz wiedzę i zastosujesz w praktyce. 

To nas wyróżnia i właśnie to doceniają członkowie Społeczności A4®.

Szczerze polecam kursy A4academy. Trafiłam przez przypadek, a zostałam na dłużej. Kursy są przemyślane, krótkie lekcje to wielkie ułatwienie, a wiedza jest przekazywana w bardzo jasny sposób. Kursy wciągają jak dobry serial i dużo się zapamiętuje. Dobrym pomysłem są materiały dodatkowe, których jest naprawdę sporo. Obsługa klienta na bardzo wysokim poziomie – ekipa A4academy szybko rozwiąże każdy problem! Dziękuję!”

Magda, kursantka

Partnerzy i Przyjaciele

Wspólnie z naszymi partnerami realizujemy misję inspirowania i edukowania w zakresie zdrowia i sportu

FAQ

Tak, oczywiście. Jeśli w ciągu 14 dni z jakichś powodów zdecydujesz, że kurs nie jest dla Ciebie, to zwrócimy 100% Twoich pieniędzy.

Dostęp do wszystkich lekcji otrzymasz błyskawicznie po zamówieniu, lub – w rzadkich przypadkach – w dniu startu kursu, jeśli podana jest data startu.

Tak, pod warunkiem rzetelnego podejścia do tematu. Nasze kursy są pełne wiedzy i informacji. Do ich przyswojenia wymagane będzie Twoje zaangażowanie.

Oczywiście, kurs przygotowaliśmy nie tylko z myślą o profesjonalistach.

Przesyłamy Ci dostęp do platformy na podany adres e-mail. Pamiętaj, aby wpisać go bez błędów.

Tyle, ile chcesz. Kursy otrzymujesz bezterminowo.

Dane logowania do platformy wysyłane są przez nas automatycznie po zakupie. Czasami jednak wiadomość trafia do zakładki „oferty” w Twojej poczcie lub do spamu. Poszukaj dokładnie w tych miejscach.
Jeśli nadal nie możesz odszukać maila, możesz samodzielnie wygenerować nowe hasło.

Tak, certyfikat może zdobyć każdy z uczestników kursów.

Do testu możesz podchodzić wielokrotnie, do skutku.

Progres dzięki nauce

Edukujemy i inspirujemy w zakresie zdrowego trybu życia. Jesteśmy pionierami w walce z chorobami cywilizacyjnymi i wierzymy w progres dzięki nauce.

Potrzebujesz pomocy?

Masz pytanie? Napotkałeś problem techniczny? Przejrzyj nasze artykuły pomocy lub skontaktuj się z nami. 

Zaloguj się

Masz konto w platformie? Zaloguj się!

Gratulacje!

Zacznijmy od Twojego maila

Krok 1

Twoja dane przetwaramy zgodnie z polityką prywatności

Gratulacje!

albo

Rozpocznij za darmo w Pakiecie VIP

Ten kurs możesz mieć za darmo jeśli dołączysz do Pakietu VIP – a razem z nim ponad 70 kursów dietetycznych i treningowych z certyfikatami.