3 problemy, które hamują Twój rozwój (i jak to zmienić)

Aż 50% specjalistów kończy swój rozwój po odebraniu dyplomu. Pozostali rocznie sięgają coraz głębiej do kieszeni, by opłacić stale drożejącą naukę. I jedni, i drudzy ryzykują wiele - mogą zostać daleko w tyle i nigdy nie rozwinąć swojej kariery w wymarzonym kierunku.
Podziel się
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram

Problem #1 – Książki są nudne

Ponad 58% Polaków nie przeczytało ani jednej książki w 2020 roku. Przyglądając się tym statystykom trzeba zadać pytanie – jakie książki czyta pozostałe 42% naszych rodaków? Czy są to pozycje bardziej specjalistyczne, czy raczej rozrywkowa beletrystyka?

Można spotkać się z twierdzeniem, że książki … są po prostu nudne. Bezpośredni efekt może tu mieć Internet, w którym krótkie, angażujące treści są dla nas bardziej atrakcyjne niż kilkaset stron tekstu.

Czy istnieje sposób, by uczyć się w ciekawszy sposób?

Problem #2 – Szkolenia są drogie (ale to nie wszystko)

Posłużmy się kalkulatorem. Jedno całodniowe szkolenie stacjonarne to koszt średnio 700 zł. Najlepsi specjaliści wydają średnio około 3290 zł rocznie na rozwój (trenerzy – 3471 zł, dietetycy – 3112 zł), co oznacza, że w 365 dni uczestniczą zaledwie w 4-5 dniach szkoleniowych.

Czy można uczyć się przez 4 dni w roku i nie zostać w tyle? Każdy specjalista, z którym rozmawiam, twierdzi, że chętnie uczyłby się więcej, ale koszty nauki są po prostu nie do przeskoczenia.

Inną sprawą jest to, ile wiedzy zostaje w głowie po 4 dniach szkoleń?

Problem #3 – Brak czasu na rozwój

Badania wskazują na to, że coraz więcej pracujemy. Przez to mamy mniej czasu na rozwój. A przecież, gdybyśmy mogli rozwijać się szybciej, to nie bylibyśmy zmuszeni aż tyle pracować, prawda?

Rozumiem głosy, że często nie jest łatwo wygospodarować 2 godzin w tygodniu na naukę, nie mówiąc już o całym dniu. Wierzę też, że ciężko jest też skupić się na długim materiale po całym dniu pracy.

A gdyby istniał sposób, który pozwoli Ci uczyć się kilka minut dziennie, nawet w drodze do pracy, to jaki efekt miałoby to na Twój rozwój?

Rozwijać się trzeba – tego oczekują klienci

W niedawnej ankiecie zapytaliśmy ponad 80 tys. osób o najważniejsze cechy specjalisty w branży health & fitness. Zarówno w przypadku dietetyków, jak i trenerów personalnych, pierwszą odpowiedzią były Kompetencje (94% odpowiedzi). Co to oznacza?

Klienci oczekują od specjalistów wiedzy i umiejętności. Zwracają uwagę na certyfikaty (85%), sprawdzają specjalizację (83%) oraz zależy im na tym, by specjalista był na bieżąco z najnowszą wiedzą (77%).

Wnioski są oczywiste – jeśli jesteś dietetykiem lub trenerem, to nie możesz zostać w tyle, bo klienci wybiorą kogoś innego, kto stawia na rozwój i specjalizację.

Masz 3 drogi, jeśli chcesz być najlepszym specjalistą

Całe szczęście swój rozwój możesz poprowadzić w taki sposób, który będzie najlepszy dla Ciebie. Obecne czasy pozwalają nam całkowicie personalizować swoją naukę.

Możesz uczyć się samodzielnie ze źródeł dostępnych w Internecie. Będzie to od Ciebie wymagało skupienia i ekstremalnej uważności. Nie wszystko, co przeczytasz w Internecie będzie sprawdzoną, naukowo-potwierdzoną wiedzą. Wystrzegaj się nierzetelnych źródeł!

Możesz uczyć się z książek, jeśli jesteś w tym niewielkim procencie osób, które potrafią skupić się dłużej na czytanej treści. Alternatywą mogą być szkolenia stacjonarne lub webinary znanych ekspertów, pod warunkiem, że Twój portfel Ci na to pozwoli.

Ale możesz też wybrać nowoczesną formę kursu online. Kurs online różni się tym od webinaru, że cały materiał podzielony jest w logiczny sposób na krótkie 5-minutowe lekcje

Dlaczego warto zapisać się na kurs online?

Największą zaletą kursu online jest to, że to Ty wybierasz, kiedy się uczysz oraz ile materiału zrealizujesz. Możesz uczyć się kiedy chcesz – z samego rana, w drodze do pracy, w przerwie, lub kilka minut przed snem. 

Zapisując się na kurs online w A4, nie musisz być przed komputerem w określonym czasie – nawet nie potrzebujesz komputera, bo możesz uczyć się na telefonie lub tablecie.

Ile kosztuje kurs online?

Rozwój wcale nie musi być drogi.

Jeśli chcesz się uczyć w angażujący sposób i zdobywać najlepszą wiedzę opartą o rzetelne źródła naukowe, to wystarczy, że zainwestujesz około 120 zł w pojedynczy kurs. Cena może być tak niska dlatego, że w naszym modelu nauki nie musimy opłacać za każdym razem czasu prowadzącego. Nagrany kurs możesz oglądać wiele razy, w wygodnej dla Ciebie chwili.

Ale to nie wszystko!

Teraz Twój rozwój może przyspieszyć nawet 10x, ponieważ przez kilka dni masz jedyną taką okazję, aby dołączyć do Pakietu VIP.

Czym jest Pakiet VIP?

Pakiet VIP to roczne członkostwo w A4, które gwarantuje dostęp do wszystkich obecnych kursów A4 oraz każdego nowego kursu przez 365 dni. Zostając członkiem VIP otrzymujesz o wiele więcej niż tylko kursy online:

  • Dostęp do ponad 50 kursów i szkoleń A4
  • Kilka nowych kursów miesięcznie
  • To Ty wybierzesz tematykę kolejnych kursów
  • Newsletter VIP z newsami ze świata dietetyki i treningu oraz mnóstwo dodatkowej wiedzy
  • Zaproszenie na zamknięte Szkolenia Live tylko dla członków VIP
  • Grupy VIP, w których eksperci udzielą odpowiedzi na każde Twoje pytanie

Dobra wiadomość jest taka, że nie musisz wydawać kilku tysięcy złotych na swój rozwój. Pakiet VIP to wartość ponad 9800 zł, ale tylko teraz, przez kilka dni możesz dołączyć za jedyne 990 zł.

Masz tylko kilka dni na dołączenie za 990 zł. Potem cena rośnie.

ZAPISZ SIĘ NA PAKIET VIP

Rozwijaj się cały rok bez limitu

To jednorazowa inwestycja, która pozwoli Ci w 1 rok rozwinąć się bardziej niż większość specjalistów w Twojej branży. Zostawiam Twojej wyobraźni to, gdzie możesz być za rok, mając w ręku 30 nowych certyfikatów i ogrom nowej wiedzy.

Zobacz, jakie kursy na Ciebie czekają i zarezerwuj swoje miejsce zanim promocja dobiegnie końca.

ZAPISZ SIĘ NA PAKIET VIP

47 000 osób – społeczność A4 rośnie od 2014 roku

Stawiamy na zweryfikowaną, naukową wiedzę połączoną z innowacyjnymi metodami nauczania, które gwarantują, że szybciej przyswoisz wiedzę i zastosujesz w praktyce

Uważnie słuchamy głosów naszych kursantów, co pozwoliło nam zostać najszybciej rozwijającą się bazą wiedzy w branży health & fitness.

Kursy, które na Ciebie czekają, przechodzą długi, rygorystyczny proces, który gwarantuje najwyższą jakość materiałów edukacyjnych jeszcze zanim kurs trafi do Twoich rąk.

Dołącz do Pakietu VIP i razem z nami otwieraj kolejne rozdziały w A4

ZAPISZ SIĘ NA PAKIET VIP

Ostatnia aktualizacja: 2 października 2021

Podobał Ci się artykuł? Podziel się!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram

Progres dzięki nauce

Edukujemy i inspirujemy w zakresie zdrowego trybu życia. Jesteśmy pionierami w walce z chorobami cywilizacyjnymi i wierzymy w progres dzięki nauce.

Potrzebujesz pomocy?

Masz pytanie? Napotkałeś problem techniczny? Przejrzyj nasze artykuły pomocy lub skontaktuj się z nami. 

Zaloguj się

Masz konto w platformie? Zaloguj się!

Zarejestruj się

Dołącz do A4® i rozwijaj się razem z nami!

Built with science 

 © 2021 A4®