6 powodów dla których warto zostać trenerem personalnym w 2023

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

Zawód trenera personalnego to jeden z chętniej wybieranych zawodów przyszłości. Skąd ta rosnąca popularność?

Głównie ze względu na to, że coraz większa jest świadomość zdrowotna wśród ludzi, a trener to specjalista pierwszego kontaktu dla większości.

Praca trenera ma wiele plusów –  niezależność, możliwość rozwoju i satysfakcję z wykonywanej pracy.

Jeśli nadal się wahasz, czy warto zmienić zawód oto 6 powodów, dla których warto zostać trenerem personalnym w 2023 roku!

1. Pracujesz w wybranych przez Ciebie godzinach. 

Jeśli praca w godzinach 9-17 nie jest dla Ciebie, zostań trenerem. To ty decydujesz czy pracujesz rano, popołudniu czy wieczorem. Ustalasz też dni, w które jesteś dostępny dla klientów.

Możesz również dowolnie modyfikować swój grafik w zależności od codziennych potrzeb. I najważniejsze: pracujesz gdzie tylko chcesz.

W domu klienta, na siłowni, a możesz też prowadzić treningi online prosto z najpiękniejszych plaż świata.

2. Możesz być specjalistą w swojej dziedzinie. 

Dobry trener to taki, który ma swoją niszę. Jak to mówią: jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. A ty możesz być najlepszy!

Jeśli kręci Cię budowanie masy mięśniowej, wykorzystaj to i jako klientów wybieraj tylko te osoby, których celem są np. zawody kulturystyczne.

A co powiesz na prowadzenie wyłącznie kobiet lub pomaganie klientom w powrocie do sprawności po długich przerwach lub urazach? Opcji jest mnóstwo, a specjalizacja wpływa na Twój wizerunek pozytywnie i podnosi renomę.

3. Jesteś coraz lepszy, bo ciągle się rozwijasz! 

Nic tak nie zabiera radości z pracy jak monotonia i brak perspektyw na rozwój.

W pracy trenera Ci to nie grozi. Możesz nieustannie poszerzać swoją wiedzę i zdobywać nowe umiejętności zapisując się na kursy i kierunki, które znajdziesz w ofercie A4®.

To sprawi, że zwiększysz swoje kompetencje, będziesz na bieżąco w zakresie nowinek ze świata fitness, a nowa wiedza pomoże Ci zwiększyć przychody. W jaki sposób?  

4. Będąc trenerem zarabiasz na różne sposoby. 

Przychody trenera to nie tylko prowadzenie treningów.

Możesz też rozpisywać diety, być partnerem biznesowym w branży fitness, a także przekazywać swoją wiedzę w postaci artykułów lub szkoleń. Zawód trenera daje dużo możliwości zawodowych, jak chociażby praca w social mediach i promowanie produktów związanych ze zdrowym trybem życia.

To wszystko jest możliwe dzięki stale rozwijanym przez Ciebie umiejętnościom i poszerzaniu wiedzy (czy widzisz już zależność z poprzednim punktem?).

5. Jesteś w pełni niezależny. 

Żeby pracować jako trener nie musisz być zatrudniony przez siłownię lub klub sportowy.

Wielu trenerów działa w pełni niezależnie i samemu decydują o wysokości zarobków, ilości klientów i ilości przepracowanych godzin. Twoja kariera rozwija się tak, jak ją sobie zaplanujesz. Pokażemy Ci jak to zrobić na naszym kursie A4® Personal Trainer.

6. Każdy może zostać trenerem! 

Ty także! Ale najpierw musisz wybrać odpowiedni kurs, dzięki któremu zdobędziesz nie tylko uprawnienia zawodowe, lecz przede wszystkim niezbędną wiedzę dotyczącą zasad układania planów treningowych, dedykowanych jadłospisów, a także wsparcia psychologicznego dla klientów. 

Jeśli chcesz się tego wszystkiego dowiedzieć, pobierz nasz poradnik “Jak zostać trenerem personalnym?”, z którego dowiesz się jak krok po kroku zmienić swoje życie zawodowe. 

POBIERZ ZA DARMO

Jak zostać Trenerem Personalnym w 2023 r.

Chcesz zamienić swoją pasję w karierę i zarabiać nawet 150-200 zł/h? 

Ostatnia aktualizacja: 21 listopada 2022

Chcesz więcej?

Wiedza z tego artykułu to tylko początek. Jeśli interesuje Cię temat i chcesz dowiedzieć się więcej, to zapisz się na Kierunek w formie rozbudowanego kursu online.

25h nauki online od 199 zł

Zostań certyfikowanym Specjalistą ds. Dietetyki i Suplementacji. Poznaj dietetykę od podstaw, naucz się układać indywidualne plany żywieniowe

32h nauki online od 299 zł

Zostań certyfikowanym Specjalistą Dietoterapii i pomóż swoim pacjentom odzyskać zdrowie w chorobach dietozależnych i zaburzeniach hormonalnych

Ucz się bez limitu

Pakiet VIP to nielimitowany dostęp do wszystkich kursów A4® oraz ogromne zniżki na Kierunki Kariery. Zapisz się na pakiet edukacyjny #1 i rozpocznij naukę.

Pakiet VIP

Tylko 49 zł / mies.

Zapisz się na Pakiet VIP, aby otrzymać 70+ dietetycznych i treningowych kursów online oraz mnóstwo dodatków.