Podchodzimy do tematu

 Historia A4academy® sięga 6 lat wstecz kiedy to przygotowaliśmy i przeprowadziliśmy pierwsze kursy trenerskie odpowiadające na potrzeby kursantów poszukujących wiedzy i umiejętności popartych praktyką i doświadczeniem zamiast akademickiej teorii. Przez lata dostosowywaliśmy programy szkoleń do najnowszych trendów i zapotrzebowania kursantów, pozwalając im jak najszybciej i skutecznie wdrożyć się w rynek, lub umocnić swoją pozycję na nim.
 Misją A4academy® jest przygotowywanie kompleksowych szkoleń dla nowoczesnych trenerów oraz specjalistów związanych ze zdrowym trybem życia i sportem na poziomie amatorskim i zawodowym.

 Wychodzimy z założenia, że nowoczesny trener/coach zdrowego stylu życia powinien posiadać szereg umiejętności związanych z różnorodnymi formami treningu – treningiem funkcjonalnym nastawionym na minimalizowanie dysfunkcji podopiecznych związanych z trybem życia, treningiem przygotowania motorycznego, dzięki czemu możliwe jest prowadzenie osób uprawiających sport, elementami treningu medycznego, dzięki czemu w ścisłej współpracy z fizjoterapeutą można przeciwdziałać kontuzjom, urazom lub wyprowadzać z już istniejących. Następnym nieodłącznym elementem wg. nas powinna być wiedza z zakresu dietetyki i elementów dietoterapii, na tyle, aby współpracując z dietetykiem osiągać zaawansowane cele podopiecznych lub pomagać w jednostkach chorobowych. Wreszcie elementy regeneracji i zdrowia psychicznego takie jak podstawowy masaż lub elementy medytacji wprowadzane do jednostek treningowych. Ostatnim elementem kompletnego trenera są wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne, komunikacja i organizacja.