🌷 Dzień KOBIET w A4 – 22% z kodem: KOBIETA 🌷

Do końca pozostało

Dni
Godzin
Minut
Sekund
Certyfikowany Kurs Online

Cholesterol: Dieta i Suplementacja

Dowiedz się, jak zapobiegać rozwojowi chorób związanych z nieprawidłowym poziomem cholesterolu LDL, HDL oraz triglicerydów. Poznaj diagnostykę, farmakologiczne metody leczenia oraz rolę diety i suplementacji.

229 zł

Co zyskasz?

Przed Tobą kompletny program nauki, który pozwoli Ci na zdobycie nowych, wartościowych umiejętności:

 • Wdrożysz do jadłospisu produkty sprzyjające zdrowiu
 • Unikniesz przykrych konsekwencji zbyt wysokiego cholesterolu
 • Uporządkujesz swoją wiedzę i przestaniesz wierzyć w mity na temat cholesterolu
 • Realnie poprawisz wyniki badań

Zaświadczenie ukończenia kursu

Jako absolwent możesz otrzymać zaświadczenie o ukończeniu kursu wystawione według wytycznych zawartych w § 23 ust. 3 i 4 rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 06 października 2023 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 2175). Szczegółowe wytyczne zawarte są w sekcji pytania i odpowiedzi.

Opanuj cholesterol

W pracy dietetyka spotykasz osoby z zaburzonym profilem lipidowym? A może to Ty masz zbyt wysoki poziom cholesterolu? Chcesz poprawić parametry wyników krwi, a w rezultacie swoje zdrowie?

Choroby układu krążenia stanowią prawie połowę wszystkich przyczyn zgonów w Polsce! Wysoki poziom cholesterolu ma udowodniony wpływ na rozwój chorób sercowo-naczyniowych.

Wiedza zdobyta w trakcie tego kursu pozwala skutecznie poprawić profil lipidowy krwi i uniknąć groźnych chorób – dzięki diecie i suplementacji. W trakcie szkolenia poruszane są zagadnienia związane z diagnostyką i leczeniem farmakologicznym, ale przede wszystkim skupiamy się na roli diety, suplementacji i zmian w stylu życia. W kursie znajdziesz m.in.: przegląd diet stosowanych przy zbyt wysokim cholesterolu, poznasz produkty, które obniżają jego poziom, nauczysz się stosować odpowiednią suplementację oraz modyfikować styl życia, tak aby uzyskać zamierzone efekty.

Kurs Cholesterol: Dieta i Suplementacja to specjalistyczna, naukowa wiedza poparta badaniami i doświadczeniem dietetyków. Wiedza, którą pozyskasz, jest najwyższej jakości.

Czego się nauczysz?

W tym kursie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania, w tym:

 • Jakie czynniki sprzyjają wystąpieniu zaburzeń profilu lipidowego krwi?
 • Jakie powinny być prawidłowe wyniki cholesterolu?
 • Jakie są sposoby leczenia zaburzeń lipidowych i cholesterolu?
 • Jak powinna wyglądać dieta w leczeniu zaburzeń poziomu cholesterol?
 • Jakich produktów należy unikać, a jakie dobrze jest wprowadzić do diety?
 • Dlaczego należy zmodyfikować styl życia w leczeniu zaburzeń profilu lipidowego krwi?
 • Kiedy należy włączyć suplementację diety?
 • Jakie są najczęściej powtarzane mity na temat cholesterolu, a jakie są fakty?

Poruszane tematy

Zobacz, jakie tematy poruszane są w kursie:

 • Tajemnice cholesterolu – co warto wiedzieć?
 • Zaburzenia lipidowe – rozpoznawanie i leczenie
 • Lipidogram – dlaczego jest tak ważny dla Twojego zdrowia?
 • Zaskakujące fakty na temat cholesterolu, o których powinieneś wiedzieć
 • Mity na temat cholesterolu – co jest prawdą, a co fałszem?
 • Najważniejsze zalecenia żywieniowe w profilaktyce i leczeniu zaburzeń lipidowych
 • Kluczowe zmiany stylu życia, które mogą uchronić Cię przed chorobami serca
 • Najważniejsze cechy zdrowej diety w prewencji i leczeniu chorób sercowo-naczyniowych
 • Dieta śródziemnomorska – zastosowanie w profilaktyce chorób sercowo-naczyniowych
 • Jaja – dlaczego nie powinieneś się ich bać?
 • Pięć produktów, które są szczególnie pomocne w obniżeniu ryzyka sercowo-naczyniowego
 • Czosnek i preparaty czosnkowe w profilaktyce i leczeniu dyslipidemii
 • Monakolina k we wspomaganiu leczenia dyslipidemii
 • Polifenole z bergamoty – nowatorskie rozwiązanie w walce z chorobami serca

Dodatkowe materiały

Zapisz się na kurs, a w prezencie otrzymasz kilka dodatkowych materiałów do pobrania. Do naszych kursów dodajemy materiały, które wspomogą i przyspieszą Twoją naukę, w tym m.in.:

Dokładną listę materiałów zobaczysz po zapisie na kurs.

Instruktorzy

Najlepsi eksperci, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie i staż szkoleniowy.

Mateusz Durbas

Dietetyk kliniczny oraz sportowy. Chętnie dzieli się swoją wiedzą również w licznych programach telewizyjnych i radiu. W A4® opiekuje się tematem dietetyki sportowej.

Rozpocznij naukę

Odblokuj dostęp do kursu

teraz tylko

229 zł

Dołącz do ponad 50 tys. kursantów

Zobacz, jak absolwenci oceniają naukę w A4®

„W trakcie kilku miesięcy zaoszczędziłam 2000 zł na szkoleniach, a czuję, że dopiero się rozkręcam. Pakiet VIP to zdecydowanie strzał w 10! 😁”

Martyna, Dietetyk

„Wreszcie nie muszę szukać w różnych miejscach kursów i zastanawiać się, czy zmarnuję pieniądze na słabej jakości szkolenie. W Pakiecie VIP po prostu odpalam kurs.”

Kacper, Trener Personalny

„To niemożliwe, żeby przerobić wszystkie materiały, które udostępniacie w VIP. Chciałoby się wszystko pochłonąć, ale czasu tak mało… Na szczęście lekcje są krótkie i można oglądać w drodze do pracy.”

Zuza, graficzka

„Dziękuję, że jesteście! ❤️ Nie znalazłam nigdy tak obszernego pakietu w tak absurdalnie niskiej cenie. Aż ciężko uwierzyć, że Pakiet VIP istnieje.”

Agata, pasjonatka fitnessu

„10 certyfikatów w 2 miesiące 💪 – a wcale nie czuję, żebym się bardzo przepracował. Wiedza jest podana w bardzo przejrzysty sposób i nauka z A4 to sama przyjemność!”

Aleks, Instruktor Fitness

„Polecam Pakiet VIP każdemu, kto pasjonuje się zdrowiem. Nie musisz być specjalistą, żeby skorzystać, bo prowadzący tłumaczą wszystko w bardzo jasny i zrozumiały sposób. Mówię to jako mama, która chce zadbać o zdrowie rodziny :)”

Monika, pasjonatka zdrowia

Rozwijaj się wygodnie i bez ryzyka

Gwarancja

Dzięki naszej gwarancji, jeśli w ciągu 14 dni od kupienia kursu zmienisz zdanie, to zwrócimy Twoje pieniądze bez zadawania pytań. Kupujesz bez ryzyka.

Zapłać za 30 dni

Dzięki PayPo możesz zapisać się na kurs dzisiaj za darmo, a zapłacić w ciągu 30 dni – całkowicie bezpłatnie.

Raty 0%

Dla naszych klientów przygotowaliśmy zupełnie darmowe raty 0% we współpracy z PayU.

Rozpocznij naukę

Już za chwilę możesz zdobywać kompetencje, które zaprocentują w przyszłości.

Co otrzymasz

teraz tylko

229 zł

Pytania i odpowiedzi

Tak, oczywiście. Jeśli w ciągu 14 dni z jakichś powodów zdecydujesz, że kurs nie jest dla Ciebie, to zwrócimy 100% Twoich pieniędzy.

Dostęp do wszystkich lekcji otrzymasz błyskawicznie po zamówieniu, lub – w rzadkich przypadkach – w dniu startu kursu, jeśli podana jest data startu.

Tak, pod warunkiem rzetelnego podejścia do tematu. Nasze kursy są pełne wiedzy i informacji. Do ich przyswojenia wymagane będzie Twoje zaangażowanie.

Oczywiście, kurs przygotowaliśmy nie tylko z myślą o profesjonalistach. W zależności od tematyki kursu może to wymagać od Ciebie więcej pracy.

Dołączając do Pakietu VIP aktywujesz roczny dostęp do wszystkich kursów A4®. Wszystkie materiały będą dostępne przez rok od dziś. Oczywiście istnieje możliwość przedłużenia dostępu o kolejny rok. Podobnie w przypadku wykupienia pojedynczego kursu – masz aż rok na jego realizację.

Do otrzymania zaświadczenia o ukończeniu szkolenia niezbędne jest obejrzenie i zapoznanie się ze wszystkimi lekcjami wideo, tekstowymi, graficznymi, wykonanie wszystkich ćwiczeń, zadań, testów kontrolnych, testów końcowych.

Do otrzymania zaświadczenia niezbędne jest zdanie egzaminu w formie pisemnej podczas egzaminu stacjonarnego. Wynika to z Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 06 października 2023 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 2175).

Za egzamin obowiązuje dodatkowa opłata w wysokości 49zł, która pokrywa koszty organizacji egzaminu i koszty wysyłki zaświadczenia.

Kursant ma możliwość wyboru daty zaliczenia stacjonarnego spośród dat zaproponowanych przez nas.

Do testu możesz podchodzić wielokrotnie, do skutku.

Formą oceniania postępów są zaliczanie poszczególnych zajęć oraz przeprowadzanie testów online. Warunkiem zaliczenia jest obejrzenie i oznaczenie jako ukończone wszystkich lekcji oraz zaliczenie testu końcowego na co najmniej 90%. Test jest testem jednokrotnego wyboru.

Masz inne pytanie?

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadzwoń do nas w godzinach 10:00 – 16:00 pod numer:

Inne ciekawe kursy

W platformie A4® znajdziesz to, czego potrzebujesz, aby się rozwijać

kurs online

Gratulacje!

Zapisujesz się na Cholesterol: Dieta i Suplementacja. Za chwilę rozpoczniesz naukę. Wypełnij formularz i przejdź dalej!

Wymagane zgody

Przeczytałem i akceptuję Regulamin, Politykę Prywatności oraz Statut. Wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych w celu skorzystania z usługi zapisu do Niepublicznej Placówce Kształcenia Ustawicznego „A4Academy” ul. Kapelanka 12, 30-347 Kraków, REGON: 520685455 wpisanej do Rejestru Szkół i Placówek Oświatowych pod numerem RSPO: 279119 i wykonania umowy kształcenia oraz w celach marketingowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego A4academy. Przysługuje Ci prawo wniesienia sprzeciwu, prawo dostępu do danych, prawo żądania ich sprostowania, ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania.