Kurs online

Dieta i Suplementacja w Sporcie

Poznaj praktyczne metody dietetyki i suplementacji, które wykorzystasz do tworzenia jadłospisów dla sportowców i osób aktywnych fizycznie. Zadbaj o prawidłowe odżywianie przy wysiłku fizycznym i zaplanuj skuteczną suplementację.

Dlaczego warto?

Przed Tobą kompletny program nauki, który gwarantuje zdobycie nowych, wartościowych umiejętności:

 • Zaplanujesz pełnowartościową dietę i unikniesz niedoborów witamin i minerałów
 • Zadbasz o odpowiednie nawodnienie, co pozwoli poczuć się lepiej
 • Realnie poprawisz wyniki sportowe
 • Przestaniesz marnować pieniądze na nieskuteczne suplementy
Dieta i Suplementacja w Sporcie

Wspieraj dietą wyniki sportowe

Trenujesz, ale brakuje Ci siły? Nie wiesz, jak przygotować się dietetycznie do zawodów?

Nieodpowiednia dieta to gorsze wyniki sportowe. Sportowcy lub trenujący na siłowni, którzy nie dbają o dobrze dobraną, indywidualna dietę, skarżą się często na brak siły, słabą wytrzymałość, gorszą regenerację i mniejsze niż oczekiwane wyniki. Wiele osób sięga po suplementy, aby nadrobić braki dietetyczne. Niestety często jest to budowanie na piasku, a bez odpowiednich posiłków okołotreningowych suplementacja nie przynosi efektów.

Dzięki wiedzy z tego kursu zadbasz o prawidłowe odżywianie przy wysiłku fizycznym. Precyzyjnie określisz swoje zapotrzebowanie energetyczne, dostosujesz dietę do celu i zadbasz o prawidłową podaż makroskładników. Poznasz żywienie okołotreningowe, a także zadbasz o mikroelementy i nawodnienie. Otrzymasz solidną dawkę praktycznej wiedzy o skutecznych suplementach (podpowiedź: większość nie działa!).

Kurs projektowaliśmy dla sportowców, trenujących amatorsko, trenerów personalnych oraz dietetyków.

Czego się nauczysz?

W tym kursie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania, w tym:

 • Jak określić zapotrzebowanie energetyczne osoby aktywnej fizycznie?
 • W jaki sposób dostosować dietę do celu – sylwetkowego lub sportowego?
 • Ile makroskładników dostarczać?
 • Jakie mikroelementy są absolutnie konieczne?
 • Jak powinno wyglądać żywienie okołotreningowe?
 • Po co potrzebne są antyoksydanty?
 • Jakie suplementy mają potwierdzone działanie?
 • Ile wody pić?

Poruszane tematy

Zobacz, jakie tematy poruszane są w kursie:

 • Moduł 1. Znaczenie diety dla sportowców. Amator a sportowiec wyczynowy – różnice
 • Moduł 2. Znaczenie kaloryczności, obliczanie zapotrzebowania energetycznego, NEAT i dobór kaloryczności pod cel sylwetkowy
 • Moduł 3. Rola białka w diecie sportowca – źródła pokarmowe białka, zalecane dzienne spożycie w zależności od rodzaju aktywności fizycznej
 • Moduł 4. Rola węglowodanów w diecie sportowca – źródła pokarmowe węglowodanów, rekomendacje dziennego spożycia, ładowanie węglowodanami przed starem i podczas długotrwałego wysiłku fizycznego
 • Moduł 5. Rola tłuszczów w diecie sportowca – źródła pokarmowe tłuszczów, rekomendacje dziennego spożycia, NNKT oraz kwasy EPA i DHA
 • Moduł 6. Posiłki przedtreningowe i potreningowe. Przyspieszanie regeneracji powysiłkowej
 • Moduł 7. Witaminy, antyoksydanty i nawodnienie
 • Moduł 8. Popularne suplementy diety dla sportowców

100% naukowej wiedzy

Wszystkie kursy A4® tworzymy w oparciu o rzetelne naukowe źródła i ekspercką wiedzę – podaną w przystępny i zrozumiały sposób.

Dodatkowe materiały

Do każdego kursu A4® dołaczamy wartościowe materiały, łącznie ponad 300+ w całej platformie, w tym:

Zaświadczenie na wzorze MEN

Dokumentem potwierdzającym Twoje nowe kompetencje będzie Zaświadczenie zgodne z rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Instruktorzy

Najlepsi eksperci, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie i staż szkoleniowy.

Mateusz Durbas

Dietetyk kliniczny oraz sportowy. Chętnie dzieli się swoją wiedzą również w licznych programach telewizyjnych i radiu. W A4® opiekuje się tematem dietetyki sportowej.

dd52-1

Rozpocznij kurs

Wykup roczny dostęp do całej platformy A4® w Pakiecie VIP:

588 zł

49 zł / mies.

Dołącz do ponad 50 tys. kursantów

Zobacz, jak absolwenci oceniają naukę w A4®

„W trakcie kilku miesięcy zaoszczędziłam 2000 zł na szkoleniach, a czuję, że dopiero się rozkręcam. Pakiet VIP to zdecydowanie strzał w 10! 😁”

Martyna, Dietetyk

„Wreszcie nie muszę szukać w różnych miejscach kursów i zastanawiać się, czy zmarnuję pieniądze na słabej jakości szkolenie. W Pakiecie VIP po prostu odpalam kurs.”

Kacper, Trener Personalny

„To niemożliwe, żeby przerobić wszystkie materiały, które udostępniacie w VIP. Chciałoby się wszystko pochłonąć, ale czasu tak mało… Na szczęście lekcje są krótkie i można oglądać w drodze do pracy.”

Zuza, graficzka

„Dziękuję, że jesteście! ❤️ Nie znalazłam nigdy tak obszernego pakietu w tak absurdalnie niskiej cenie. Aż ciężko uwierzyć, że Pakiet VIP istnieje.”

Agata, pasjonatka fitnessu

„10 certyfikatów w 2 miesiące 💪 – a wcale nie czuję, żebym się bardzo przepracował. Wiedza jest podana w bardzo przejrzysty sposób i nauka z A4 to sama przyjemność!”

Aleks, Instruktor Fitness

„Polecam Pakiet VIP każdemu, kto pasjonuje się zdrowiem. Nie musisz być specjalistą, żeby skorzystać, bo prowadzący tłumaczą wszystko w bardzo jasny i zrozumiały sposób. Mówię to jako mama, która chce zadbać o zdrowie rodziny :)”

Monika, pasjonatka zdrowia

Rozwijaj się wygodnie i bez ryzyka

Gwarancja

Dzięki naszej gwarancji, jeśli w ciągu 14 dni od kupienia kursu zmienisz zdanie, to zwrócimy Twoje pieniądze bez zadawania pytań. Kupujesz bez ryzyka.

Zapłać za 30 dni

Dzięki PayPo możesz zapisać się na kurs dzisiaj za darmo, a zapłacić w ciągu 30 dni – całkowicie bezpłatnie.

Raty 0%

Dla naszych klientów przygotowaliśmy zupełnie darmowe raty 0% we współpracy z PayU.

Rozpocznij naukę

Odblokuj dostęp do największej platformy edukacyjnej w branży health & fitness.

Co otrzymasz

588 zł

49 zł / mies.

Pytania i odpowiedzi

Wszystkie kursy w A4® dostępne są jedynie w ramach Pakietu VIP, który zaprojektowaliśmy tak, abyś mógł rozwijać się przez cały rok bez limitu i na swoich zasadach. Z całą pewnością w Pakiecie VIP znajdziesz więcej niż jeden interesujący kurs, ale też zdecydujesz o tym, jakie kolejne kursy pojawią się w platformie.

Tak, oczywiście. Jeśli w ciągu 14 dni z jakichś powodów zdecydujesz, że kurs nie jest dla Ciebie, to zwrócimy 100% Twoich pieniędzy.

Dostęp do wszystkich lekcji otrzymasz błyskawicznie po zamówieniu, lub – w rzadkich przypadkach – w dniu startu kursu, jeśli podana jest data startu.

Tak, pod warunkiem rzetelnego podejścia do tematu. Nasze kursy są pełne wiedzy i informacji. Do ich przyswojenia wymagane będzie Twoje zaangażowanie.

Oczywiście, kurs przygotowaliśmy nie tylko z myślą o profesjonalistach. W zależności od tematyki kursu może to wymagać od Ciebie więcej pracy.

Dołączając do Pakietu VIP aktywujesz roczny dostęp do wszystkich kursów A4®. Wszystkie materiały będą dostępne przez rok od dziś. Oczywiście istnieje możliwość przedłużenia dostępu o kolejny rok.

Do otrzymania zaświadczenia o ukończeniu szkolenia niezbędne jest obejrzenie i zapoznanie się ze wszystkimi lekcjami wideo, tekstowymi, graficznymi, wykonanie wszystkich ćwiczeń, zadań, testów kontrolnych, testów końcowych. Do otrzymania zaświadczenia niezbędne jest zdanie egzaminu w formie pisemnej. Wynika to z Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 marca 2019 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 652) §23 ust. 5 (Link do źródła). Za egzamin może obowiązywać dodatkowa opłata. Kursant ma możliwość wyboru daty zaliczenia stacjonarnego spośród dat zaproponowanych przez nas.

Do testu możesz podchodzić wielokrotnie, do skutku.

Formą oceniania postępów są zaliczanie poszczególnych zajęć oraz przeprowadzanie testów online. Warunkiem zaliczenia jest obejrzenie i oznaczenie jako ukończone wszystkich lekcji oraz zaliczenie testu końcowego na co najmniej 90%. Test jest testem jednokrotnego wyboru.

Masz inne pytanie?

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadzwoń do nas w godzinach 10:00 – 16:00 pod numer:

Inne ciekawe kursy

W platformie A4® znajdziesz to, czego potrzebujesz, aby się rozwijać

Gratulacje!

Zapisujesz się na Dieta i Suplementacja w Sporcie. Za chwilę rozpoczniesz naukę. Wypełnij formularz i przejdź dalej!

Wymagane zgody

Przeczytałem i akceptuję Regulamin, Politykę Prywatności oraz Statut. Wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych w celu skorzystania z usługi zapisu do Niepublicznej Placówce Kształcenia Ustawicznego „A4Academy” ul. Kapelanka 12, 30-347 Kraków, REGON: 520685455 wpisanej do Rejestru Szkół i Placówek Oświatowych pod numerem RSPO: 279119 i wykonania umowy kształcenia oraz w celach marketingowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego A4academy. Przysługuje Ci prawo wniesienia sprzeciwu, prawo dostępu do danych, prawo żądania ich sprostowania, ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania.