🌷 Dzień KOBIET w A4 – 22% z kodem: KOBIETA 🌷

Do końca pozostało

Dni
Godzin
Minut
Sekund
Certyfikowany Kurs Online

Dietoterapia: SIBO

Zyskaj najnowszą wiedzę na temat przerostu flory bakteryjnej jelita cienkiego. Naucz się komponować wartościowy i zbilansowany jadłospis dla pacjentów z SIBO.

199 zł

Co zyskasz?

Przed Tobą kompletny program nauki, który pozwoli Ci na zdobycie nowych, wartościowych umiejętności:

 • Zapomnisz o nieprzyjemnych objawach związanych z SIBO
 • Wspomożesz pracę układu pokarmowego suplementacją i odczujesz ulgę
 • Nauczysz się komponować jadłospis, który będzie zapobiegał nawrotom SIBO
 • Zadbasz o jakość diety, co wpłynie pozytywnie na proces trawienia

Zaświadczenie ukończenia kursu

Jako absolwent możesz otrzymać zaświadczenie o ukończeniu kursu wystawione według wytycznych zawartych w § 23 ust. 3 i 4 rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 06 października 2023 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 2175). Szczegółowe wytyczne zawarte są w sekcji pytania i odpowiedzi.

Opanuj SIBO

Cierpisz na SIBO? Brakuje Ci rzetelnych wskazówek na temat skutecznej dietoterapii i czujesz chaos informacyjny?

Jelita to nasz drugi mózg. Ich prawidłowe działanie jest niezwykle istotne dla funkcjonowania całego organizmu. Problemy z SIBO wpływają na komfort fizyczny i psychiczny chorego. Wywołują nieprzyjemne dolegliwości w postaci wzdęć, gazów, biegunek czy problemów z trawieniem.

Zazwyczaj w przypadku leczenia SIBO stosuje się antybiotykoterapię. Jednak po odstawieniu leków problem powraca jak bumerang, gdyż przyczyna wystąpienia SIBO nie została wyeliminowała. Powód ujawnienia się choroby najczęściej ma związek z nieprawidłowym stylem życia, nieodpowiednią dietą, brakiem ruchu i przewlekłym stresem. To właśnie od zmiany trybu życie powinna rozpocząć się terapia i prewencja SIBO.

Ten kompleksowy przewodnik pomoże Ci zrozumieć, jaka jest istota SIBO i jak walczyć z tym objawami za pomocą diety i suplementacji. Ten kurs pomoże Ci zaplanować skuteczny jadłospis, który zminimalizuje dokuczliwe objawy SIBO i zapobiegnie jego nawrotom. Bez problemu dobierzesz pomocną suplementację, która wspomoże efekty leczenia.

Kurs przeznaczony jest zarówno dla praktykujących dietetyków i trenerów żywienia, jak i osób, które na co dzień zmagają się z SIBO i nie wiedzą, jak powinno wyglądać postępowanie łagodzące dokuczliwe objawy.

Czego się nauczysz?

W tym kursie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania, w tym:

 • Co to jest SIBO i jakie daje objawy?
 • Jak zbudowane są jelita i w jaki sposób działają?
 • Jak zdiagnozować przerost flory bakteryjnej jelita cienkiego?
 • Na czym polega test oddechowy?
 • W jaki sposób radzić sobie z SIBO?
 • Czy warto wprowadzać dodatkową suplementację?
 • Jakich produktów należy unikać przy SIBO?
 • Dlaczego włączenie probiotyków to nie zawsze dobry pomysł?

Poruszane tematy

Zobacz, jakie tematy poruszane są w kursie:

 • Wstęp – jak bakterie wpływają na zdrowie jelit
 • Jelito grube – budowa i mechanizm działania
 • Jelito cienkie – budowa i mechanizm działania
 • Objawy SIBO, na które powinieneś zwrócić uwagę
 • Diagnoza i przyczyny SIBO – możliwe czynniki ryzyka
 • Bakterie i gazy – nieprzyjemne objawy SIBO
 • Jak skutecznie radzić sobie z SIBO?
 • Metody diagnostyczne SIBO
 • Jak walczyć z SIBO – najlepsze sposoby na złagodzenie objawów
 • Dieta przy SIBO – jakie produkty wybierać, a których unikać
 • Postępowanie przy SIBO – co zrobić, by przywrócić prawidłową pracę jelit
 • Podsumowanie najważniejsze informacje i wskazówki

Dodatkowe materiały

Zapisz się na kurs, a w prezencie otrzymasz kilka dodatkowych materiałów do pobrania. Do naszych kursów dodajemy materiały, które wspomogą i przyspieszą Twoją naukę, w tym m.in.:

Dokładną listę materiałów zobaczysz po zapisie na kurs.

Instruktorzy

Najlepsi eksperci, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie i staż szkoleniowy.

Anna Przebinda

Dietetyk, psychodietetyk z dyplomem z Plaskett Nutritional Medicine College. Zawodniczka sportów wytrzymałościowych.

Rozpocznij naukę

Odblokuj dostęp do kursu

teraz tylko

199 zł

Dołącz do ponad 50 tys. kursantów

Zobacz, jak absolwenci oceniają naukę w A4®

„W trakcie kilku miesięcy zaoszczędziłam 2000 zł na szkoleniach, a czuję, że dopiero się rozkręcam. Pakiet VIP to zdecydowanie strzał w 10! 😁”

Martyna, Dietetyk

„Wreszcie nie muszę szukać w różnych miejscach kursów i zastanawiać się, czy zmarnuję pieniądze na słabej jakości szkolenie. W Pakiecie VIP po prostu odpalam kurs.”

Kacper, Trener Personalny

„To niemożliwe, żeby przerobić wszystkie materiały, które udostępniacie w VIP. Chciałoby się wszystko pochłonąć, ale czasu tak mało… Na szczęście lekcje są krótkie i można oglądać w drodze do pracy.”

Zuza, graficzka

„Dziękuję, że jesteście! ❤️ Nie znalazłam nigdy tak obszernego pakietu w tak absurdalnie niskiej cenie. Aż ciężko uwierzyć, że Pakiet VIP istnieje.”

Agata, pasjonatka fitnessu

„10 certyfikatów w 2 miesiące 💪 – a wcale nie czuję, żebym się bardzo przepracował. Wiedza jest podana w bardzo przejrzysty sposób i nauka z A4 to sama przyjemność!”

Aleks, Instruktor Fitness

„Polecam Pakiet VIP każdemu, kto pasjonuje się zdrowiem. Nie musisz być specjalistą, żeby skorzystać, bo prowadzący tłumaczą wszystko w bardzo jasny i zrozumiały sposób. Mówię to jako mama, która chce zadbać o zdrowie rodziny :)”

Monika, pasjonatka zdrowia

Rozwijaj się wygodnie i bez ryzyka

Gwarancja

Dzięki naszej gwarancji, jeśli w ciągu 14 dni od kupienia kursu zmienisz zdanie, to zwrócimy Twoje pieniądze bez zadawania pytań. Kupujesz bez ryzyka.

Zapłać za 30 dni

Dzięki PayPo możesz zapisać się na kurs dzisiaj za darmo, a zapłacić w ciągu 30 dni – całkowicie bezpłatnie.

Raty 0%

Dla naszych klientów przygotowaliśmy zupełnie darmowe raty 0% we współpracy z PayU.

Rozpocznij naukę

Już za chwilę możesz zdobywać kompetencje, które zaprocentują w przyszłości.

Co otrzymasz

teraz tylko

199 zł

Pytania i odpowiedzi

Tak, oczywiście. Jeśli w ciągu 14 dni z jakichś powodów zdecydujesz, że kurs nie jest dla Ciebie, to zwrócimy 100% Twoich pieniędzy.

Dostęp do wszystkich lekcji otrzymasz błyskawicznie po zamówieniu, lub – w rzadkich przypadkach – w dniu startu kursu, jeśli podana jest data startu.

Tak, pod warunkiem rzetelnego podejścia do tematu. Nasze kursy są pełne wiedzy i informacji. Do ich przyswojenia wymagane będzie Twoje zaangażowanie.

Oczywiście, kurs przygotowaliśmy nie tylko z myślą o profesjonalistach. W zależności od tematyki kursu może to wymagać od Ciebie więcej pracy.

Dołączając do Pakietu VIP aktywujesz roczny dostęp do wszystkich kursów A4®. Wszystkie materiały będą dostępne przez rok od dziś. Oczywiście istnieje możliwość przedłużenia dostępu o kolejny rok. Podobnie w przypadku wykupienia pojedynczego kursu – masz aż rok na jego realizację.

Do otrzymania zaświadczenia o ukończeniu szkolenia niezbędne jest obejrzenie i zapoznanie się ze wszystkimi lekcjami wideo, tekstowymi, graficznymi, wykonanie wszystkich ćwiczeń, zadań, testów kontrolnych, testów końcowych.

Do otrzymania zaświadczenia niezbędne jest zdanie egzaminu w formie pisemnej podczas egzaminu stacjonarnego. Wynika to z Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 06 października 2023 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 2175).

Za egzamin obowiązuje dodatkowa opłata w wysokości 49zł, która pokrywa koszty organizacji egzaminu i koszty wysyłki zaświadczenia.

Kursant ma możliwość wyboru daty zaliczenia stacjonarnego spośród dat zaproponowanych przez nas.

Do testu możesz podchodzić wielokrotnie, do skutku.

Formą oceniania postępów są zaliczanie poszczególnych zajęć oraz przeprowadzanie testów online. Warunkiem zaliczenia jest obejrzenie i oznaczenie jako ukończone wszystkich lekcji oraz zaliczenie testu końcowego na co najmniej 90%. Test jest testem jednokrotnego wyboru.

Masz inne pytanie?

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadzwoń do nas w godzinach 10:00 – 16:00 pod numer:

Inne ciekawe kursy

W platformie A4® znajdziesz to, czego potrzebujesz, aby się rozwijać

kurs online

Gratulacje!

Zapisujesz się na Dietoterapia: SIBO. Za chwilę rozpoczniesz naukę. Wypełnij formularz i przejdź dalej!

Wymagane zgody

Przeczytałem i akceptuję Regulamin, Politykę Prywatności oraz Statut. Wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych w celu skorzystania z usługi zapisu do Niepublicznej Placówce Kształcenia Ustawicznego „A4Academy” ul. Kapelanka 12, 30-347 Kraków, REGON: 520685455 wpisanej do Rejestru Szkół i Placówek Oświatowych pod numerem RSPO: 279119 i wykonania umowy kształcenia oraz w celach marketingowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego A4academy. Przysługuje Ci prawo wniesienia sprzeciwu, prawo dostępu do danych, prawo żądania ich sprostowania, ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania.