🌺☀️ Letnia okazja! -24% z kodem LATO☀️🌺

Do końca pozostało

Dni
Godzin
Minut
Sekund

🌸🌞 Użyj teraz kod MAJOWKA i zgarnij -30% na kursy🌞🌸

Do końca pozostało

Dni
Godzin
Minut
Sekund

🌸🌞 Uwaga w maju z kodem MAJ24 odbierz -25% na VIP i Kierunki! 🌞🌸

Do końca pozostało

Dni
Godzin
Minut
Sekund

🌷 Dzień KOBIET w A4 – 22% z kodem: KOBIETA 🌷

Do końca pozostało

Dni
Godzin
Minut
Sekund

3 błędy w treningu siłowym, które opóźniają Twój progres

Błędy w treningu siłowym to nie tylko problem początkujących. Zbyt często zdarza się, że to właśnie doświadczeni sportowcy popełniają najprostsze błędy treningowe.

Najczęściej błędy wynikają z niedostosowania schematu treningowego do właściwego celu treningowego. Dla przykładu stosowanie typowego kulturystycznego splitu przez sportowców:
Szczególnie w sporcie naszym celem nie będzie trening typowo kulturystyczny i wykonywanie dużej ilości ćwiczeń izolowanych. – dodaje Michał Tkacz, trener przygotowania motorycznego.

Błąd 1 – Pomijanie rozgrzewki

Czekamy na trening, jest w nas mnóstwo energii i chcemy działać. Pomijamy rozgrzewkę szybko przechodząc do właściwego treningu. Tymczasem nierozgrzanie w odpowiedni sposób mięśni może skutkować kontuzjami. Co więcej, to właśnie poprawnie wykonana rozgrzewka pozwala osiągać lepsze efekty w treningu i przygotowuje nas do dalszej jego części.

Błąd 2 – Niedostosowanie ciężaru do możliwości

Tutaj kolejny raz ambicje biorą górę. Decydując się na większe obciążenia, mamy nadzieję, że upragnione efekty zauważymy szybciej. Problem w tym, że kiedy na starcie pójdziemy na całość, grożą nam nadwyrężenia. W konsekwencji szybko tracimy siłę na kolejne powtórzenia.

Błąd 3 – Skupienie na jednej partii

Myślę, że każdy z nas ma jakąś partię swojego ciała, na której szczególnie nam zależy i mówiąc krótko – ciśniemy. Gdy wkrada się monotonia, zbudowanie proporcjonalnej sylwetki staje się wyzwaniem. Warto pamiętać o odpowiednim doborze bodźców w planowaniu procesu treningowego.

Jak uniknąć błędów w treningu siłowym?

Jak mawiał klasyk “najpierw wiedza, potem rzeźba”. Bez podstawowej wiedzy treningowej nie możemy liczyć na spektakularne efekty. Zanim chwycimy za większe ciężary, powinniśmy do perfekcji opanować prawidłową technikę. Szczególnie, gdy zależy nam na tym, by stopniowo progresować bodźce treningowe.

Dołącz do A4!

Chcesz rozwijać się w treningu lub dietetyce? Załóż konto w platformie A4 i wybierz swój pakiet edukacyjny!

+50 tys. osób w platformie