🌸🌞 Użyj teraz kod MAJOWKA i zgarnij -30% na kursy🌞🌸

Do końca pozostało

Dni
Godzin
Minut
Sekund

🌸🌞 Uwaga w maju z kodem MAJ24 odbierz -25% na VIP i Kierunki! 🌞🌸

Do końca pozostało

Dni
Godzin
Minut
Sekund

🌷 Dzień KOBIET w A4 – 22% z kodem: KOBIETA 🌷

Do końca pozostało

Dni
Godzin
Minut
Sekund
Certyfikowany Kurs Online

Dieta w Chorobach Układu Pokarmowego

Poznaj najważniejsze choroby układu pokarmowego i naucz się z nimi walczyć. Dowiedz się, jak w oparciu o najnowsze badania naukowe eliminować dolegliwości z pomocą diety i suplementacji.

249 zł

Co zyskasz?

Przed Tobą kompletny program nauki, który pozwoli Ci na zdobycie nowych, wartościowych umiejętności:

 • Nauczysz się komponować jadłospis dla różnych chorób układu pokarmowego i pomożesz sobie lub podopiecznym
 • Będziesz wiedzieć, jak radzić sobie z zaparciami i poprawisz komfort życia swojego lub pacjentów
 • Wyeliminujesz błędy dietetyczne powodujące nieprzyjemne dolegliwości i poczujesz się lepiej
 • Wyznaczysz niezbędne badania diagnostyczne i przeanalizujesz wyniki bez dodatkowych wizyt u lekarza

Zaświadczenie ukończenia kursu

Jako absolwent możesz otrzymać zaświadczenie o ukończeniu kursu wystawione według wytycznych zawartych w § 23 ust. 3 i 4 rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 06 października 2023 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 2175). Szczegółowe wytyczne zawarte są w sekcji pytania i odpowiedzi.

Poznaj metody na walkę z chorobami układu pokarmowego

Posiadasz podopiecznych z różnymi chorobami układu pokarmowego lub sam zmagasz się z chorobą i szukasz konkretnych wskazówek, jak postępować, by złagodzić uciążliwe objawy? Dokuczają Ci uporczywe wzdęcia lub zaparcia i nie wiesz jakie badania wykonać?

Choroby układu pokarmowego i dokuczliwe objawy współwystępujące odbijają się na całym życiu chorego. Dlatego tak istotnym jest, by odpowiednio zdiagnozować chorobę i wprowadzić skuteczne leczenie, które polepszy komfort życia chorego. Brak rzetelnej wiedzy na temat objawów, diagnostyki i odpowiedniego przygotowania się do badań skutkuje tym, że chory może przez długie lata może nie wiedzieć o istnieniu choroby i popełniać błędy dietetyczne, co w konsekwencji prowadzi do wyczerpania fizycznego i psychicznego.

Ten kurs nauczy Cię kompleksowo, jakie objawy dają poszczególne choroby układu pokarmowego i w jakich sytuacjach należy przeprowadzić kompletną diagnostykę. Odpowiednio przygotujesz się do badań, z łatwością odczytasz i przeanalizujesz wyniki i będziesz wiedzieć, kiedy zgłosić się do lekarza. Wesprzesz proces leczenia wprowadzając odpowiednią dietoterapię i zapomnisz czym są wzdęcia, zaparcia i biegunki. W końcu zaczniesz żyć komfortowo i przestaniesz unikać spotkań z przyjaciółmi.

Kurs przeznaczony jest w szczególności dla dietetyków, którzy prowadzą dietetycznie pacjentów z dysfunkcjami i chorobami układu pokarmowego i chcą uporządkować swoją wiedzę, jak i dla samych chorych, którzy planują zadbać o swoje zdrowie i chcą poczuć się lepiej.

Czego się nauczysz?

W tym kursie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania, w tym:

 • Kiedy przeprowadzić diagnostykę zaburzeń przewodu pokarmowego?
 • Jakie symptomy towarzyszą zespołowi jelita drażliwego?
 • Co charakteryzuje chorobę Leśniowskiego-Crohna?
 • Jak przebiega wrzodziejące zapalenie jelita grubego?
 • Po co i w jaki sposób oceniać jakość stolca?
 • Jak diagnozować SIBO?
 • Jak powinna wyglądać dieta wspierająca pracę przewodu pokarmowego?
 • Jak może pomóc probiotykoterapia?

Poruszane tematy

Zobacz, jakie tematy poruszane są w kursie:

 • Proste ćwiczenie, które wspomaga trawienie
 • Zaburzenia przewodu pokarmowego – omówienie
 • Symptomy towarzyszące zespołowi jelita drażliwego
 • Charakterystyka choroby Leśniowskiego-Crohna
 • Charakterystyka wrzodziejącego zapalenia jelita grubego
 • Diagnostyka jelit – darmowe badanie, które warto zrobić
 • Ocena jakości stolca – praktyczne wskazówki
 • Diagnostyka SIBO – prawidłowego przygotowanie do badania i omówienie wyników testu na SIBO
 • Dieta pełnowartościowa bogata w antyoksydanty i przeciwutleniacze
 • Probiotykoterapia – zastosowanie i przegląd produktów
 • Wzmacnianie enterocytów – omówienie produktów

Dodatkowe materiały

Zapisz się na kurs, a w prezencie otrzymasz kilka dodatkowych materiałów do pobrania. Do naszych kursów dodajemy materiały, które wspomogą i przyspieszą Twoją naukę, w tym m.in.:

Dokładną listę materiałów zobaczysz po zapisie na kurs.

Instruktorzy

Najlepsi eksperci, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie i staż szkoleniowy.

Emilia Ptak

Założycielka poradni “SanDiet”. Prowadzi szereg szkoleń i webinariów w całym kraju, szkoląc z zakresu dietetyki klinicznej i zdrowia.

Rozpocznij naukę

Odblokuj dostęp do kursu

teraz tylko

249 zł

Dołącz do ponad 50 tys. kursantów

Zobacz, jak absolwenci oceniają naukę w A4®

„W trakcie kilku miesięcy zaoszczędziłam 2000 zł na szkoleniach, a czuję, że dopiero się rozkręcam. Pakiet VIP to zdecydowanie strzał w 10! 😁”

Martyna, Dietetyk

„Wreszcie nie muszę szukać w różnych miejscach kursów i zastanawiać się, czy zmarnuję pieniądze na słabej jakości szkolenie. W Pakiecie VIP po prostu odpalam kurs.”

Kacper, Trener Personalny

„To niemożliwe, żeby przerobić wszystkie materiały, które udostępniacie w VIP. Chciałoby się wszystko pochłonąć, ale czasu tak mało… Na szczęście lekcje są krótkie i można oglądać w drodze do pracy.”

Zuza, graficzka

„Dziękuję, że jesteście! ❤️ Nie znalazłam nigdy tak obszernego pakietu w tak absurdalnie niskiej cenie. Aż ciężko uwierzyć, że Pakiet VIP istnieje.”

Agata, pasjonatka fitnessu

„10 certyfikatów w 2 miesiące 💪 – a wcale nie czuję, żebym się bardzo przepracował. Wiedza jest podana w bardzo przejrzysty sposób i nauka z A4 to sama przyjemność!”

Aleks, Instruktor Fitness

„Polecam Pakiet VIP każdemu, kto pasjonuje się zdrowiem. Nie musisz być specjalistą, żeby skorzystać, bo prowadzący tłumaczą wszystko w bardzo jasny i zrozumiały sposób. Mówię to jako mama, która chce zadbać o zdrowie rodziny :)”

Monika, pasjonatka zdrowia

Rozwijaj się wygodnie i bez ryzyka

Gwarancja

Dzięki naszej gwarancji, jeśli w ciągu 14 dni od kupienia kursu zmienisz zdanie, to zwrócimy Twoje pieniądze bez zadawania pytań. Kupujesz bez ryzyka.

Zapłać za 30 dni

Dzięki PayPo możesz zapisać się na kurs dzisiaj za darmo, a zapłacić w ciągu 30 dni – całkowicie bezpłatnie.

Raty 0%

Dla naszych klientów przygotowaliśmy zupełnie darmowe raty 0% we współpracy z PayU.

Rozpocznij naukę

Już za chwilę możesz zdobywać kompetencje, które zaprocentują w przyszłości.

Co otrzymasz

teraz tylko

249 zł

Pytania i odpowiedzi

Tak, oczywiście. Jeśli w ciągu 14 dni z jakichś powodów zdecydujesz, że kurs nie jest dla Ciebie, to zwrócimy 100% Twoich pieniędzy.

Dostęp do wszystkich lekcji otrzymasz błyskawicznie po zamówieniu, lub – w rzadkich przypadkach – w dniu startu kursu, jeśli podana jest data startu.

Tak, pod warunkiem rzetelnego podejścia do tematu. Nasze kursy są pełne wiedzy i informacji. Do ich przyswojenia wymagane będzie Twoje zaangażowanie.

Oczywiście, kurs przygotowaliśmy nie tylko z myślą o profesjonalistach. W zależności od tematyki kursu może to wymagać od Ciebie więcej pracy.

Dołączając do Pakietu VIP aktywujesz roczny dostęp do wszystkich kursów A4®. Wszystkie materiały będą dostępne przez rok od dziś. Oczywiście istnieje możliwość przedłużenia dostępu o kolejny rok. Podobnie w przypadku wykupienia pojedynczego kursu – masz aż rok na jego realizację.

Do otrzymania zaświadczenia o ukończeniu szkolenia niezbędne jest obejrzenie i zapoznanie się ze wszystkimi lekcjami wideo, tekstowymi, graficznymi, wykonanie wszystkich ćwiczeń, zadań, testów kontrolnych, testów końcowych.

Do otrzymania zaświadczenia niezbędne jest zdanie egzaminu w formie pisemnej podczas egzaminu stacjonarnego. Wynika to z Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 06 października 2023 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 2175).

Za egzamin obowiązuje dodatkowa opłata w wysokości 49zł, która pokrywa koszty organizacji egzaminu i koszty wysyłki zaświadczenia.

Kursant ma możliwość wyboru daty zaliczenia stacjonarnego spośród dat zaproponowanych przez nas.

Do testu możesz podchodzić wielokrotnie, do skutku.

Formą oceniania postępów są zaliczanie poszczególnych zajęć oraz przeprowadzanie testów online. Warunkiem zaliczenia jest obejrzenie i oznaczenie jako ukończone wszystkich lekcji oraz zaliczenie testu końcowego na co najmniej 90%. Test jest testem jednokrotnego wyboru.

Masz inne pytanie?

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadzwoń do nas w godzinach 10:00 – 16:00 pod numer:

Inne ciekawe kursy

W platformie A4® znajdziesz to, czego potrzebujesz, aby się rozwijać

kurs online

Gratulacje!

Zapisujesz się na Dieta w Chorobach Układu Pokarmowego. Za chwilę rozpoczniesz naukę. Wypełnij formularz i przejdź dalej!

Wymagane zgody

Przeczytałem i akceptuję Regulamin, Politykę Prywatności oraz Statut. Wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych w celu skorzystania z usługi zapisu do Niepublicznej Placówce Kształcenia Ustawicznego „A4Academy” ul. Kapelanka 12, 30-347 Kraków, REGON: 520685455 wpisanej do Rejestru Szkół i Placówek Oświatowych pod numerem RSPO: 279119 i wykonania umowy kształcenia oraz w celach marketingowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego A4academy. Przysługuje Ci prawo wniesienia sprzeciwu, prawo dostępu do danych, prawo żądania ich sprostowania, ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania.