🌺☀️ Letnia okazja! -24% z kodem LATO☀️🌺

Do końca pozostało

Dni
Godzin
Minut
Sekund

🌸🌞 Użyj teraz kod MAJOWKA i zgarnij -30% na kursy🌞🌸

Do końca pozostało

Dni
Godzin
Minut
Sekund

🌸🌞 Uwaga w maju z kodem MAJ24 odbierz -25% na VIP i Kierunki! 🌞🌸

Do końca pozostało

Dni
Godzin
Minut
Sekund

🌷 Dzień KOBIET w A4 – 22% z kodem: KOBIETA 🌷

Do końca pozostało

Dni
Godzin
Minut
Sekund
Certyfikowany Kurs Online

Dietoterapia: Hormony

Dowiedz się, w jaki sposób hormony wpływają na zdrowie i jak wspierać ich działanie za pomocą diety. Zdobądź wiedzę z zakresu dietetyki opartą o najnowsze badania naukowe i doświadczenia specjalistów.

199 zł

Co zyskasz?

Przed Tobą kompletny program nauki, który pozwoli Ci na zdobycie nowych, wartościowych umiejętności:

 • Dowiesz się, jak nieprawidłowa dieta wpływa na zdrowie
 • Nauczysz się wyrównywać poziom hormonów odpowiednią dietą, by zacząć czuć się lepiej
 • Wyeliminujesz problemy z nieregularną miesiączką, PMS i zajściem w ciążę
 • Poznasz przyczyny niskiego testosteronu i zyskasz wiedzę, jak poradzić sobie z tym problemem

Zaświadczenie ukończenia kursu

Jako absolwent możesz otrzymać zaświadczenie o ukończeniu kursu wystawione według wytycznych zawartych w § 23 ust. 3 i 4 rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 06 października 2023 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 2175). Szczegółowe wytyczne zawarte są w sekcji pytania i odpowiedzi.

Wyrównaj hormony dzięki diecie

Nieustannie zmagasz się z wieloma problemami hormonalnymi? Przyjmowanie leków nie przynosi oczekiwanych rezultatów, a samopoczucie stale się pogarsza?

Hormony oddziaływują na funkcjonowanie całego organizmu. Ich nieprawidłowy poziom ma niekorzystny wpływ nie tylko na nastrój, problemy z wagą i pogorszony stan cery, ale i na zaburzenia miesiączkowania i niepłodność. Przewlekle trwające zaburzenia hormonalne mogą też doprowadzić do poważnych chorób, jak np. osteoporozy.

Zazwyczaj już przy niewielkich zawahaniach hormonów sugeruje się przyjmowanie syntetycznego leku. Jednak po odstawieniu tabletek wszystkie objawy wrócą, gdyż przyczyna zaburzeń nadal istnieje. Dlatego leki powinny być ostatecznością. Pierwszym krokiem, jaki należy wprowadzić jest zadbanie o odpowiedni styl życia.

Dzięki kursowi „Dietoterapia: Hormony” dowiesz się, w jaki sposób hormony wpływają na samopoczucie i jak istotny wpływ na ich prawidłowe działanie ma dieta. Zdobędziesz wiedzę na temat tego, jak wspierać funkcjonowanie gospodarki hormonalnej przez odpowiednio zbilansowane posiłki i suplementację. Nauczysz się, jakie konkretne produkty mogą zaburzać działanie hormonów.

Ten kurs przeznaczony jest zarówno dla osób zmagających się z zaburzeniami hormonalnymi, jak i dietetyków, którzy chcą zdobyć rzetelną, aktualną wiedzę opartą o najnowsze badania.

Czego się nauczysz?

W tym kursie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania, w tym:

 • W jaki sposób działają poszczególne hormony kobiece?
 • Od czego zacząć diagnostykę zaburzeń hormonalnych?
 • Jak dieta wpływa na poziom hormonów?
 • Jakie są zalecenia żywieniowe przy niedoborach poszczególnych hormonów?
 • Jakie są możliwe przyczyny zaburzeń miesiączkowania?
 • Które produkty są wskazane przy problemach hormonalnych, a których należy unikać?
 • Jak wspierać proces dietoterapii zaburzeń hormonalnych?
 • Kiedy warto włączyć suplementację przy problemach hormonalnych?

Poruszane tematy

Zobacz, jakie tematy poruszane są w kursie:

 • Wprowadzenie – działanie hormonów, zaburzenia osi podwzgórzowo-przysadkowej.
 • Progesteron – wpływ na cykl menstruacyjny i płodność, działanie, nadmiar i niedobór.
 • Testosteron – objawy niskiego testosteronu u mężczyzn.
 • Estrogeny – wpływ na funkcjonowanie organizmu kobiecego, objawy nadmiaru, niedoboru i dominacji estrogenowej.
 • Dietoterapia zaburzeń hormonalnych – wpływ diety na poziom hormonów. Zalecenia żywieniowe i suplementacja przy poszczególnych zaburzeniach

Dodatkowe materiały

Zapisz się na kurs, a w prezencie otrzymasz kilka dodatkowych materiałów do pobrania. Do naszych kursów dodajemy materiały, które wspomogą i przyspieszą Twoją naukę, w tym m.in.:

Dokładną listę materiałów zobaczysz po zapisie na kurs.

Instruktorzy

Najlepsi eksperci, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie i staż szkoleniowy.

Anna Przebinda

Dietetyk, psychodietetyk z dyplomem z Plaskett Nutritional Medicine College. Zawodniczka sportów wytrzymałościowych.

Rozpocznij naukę

Odblokuj dostęp do kursu

teraz tylko

199 zł

Dołącz do ponad 50 tys. kursantów

Zobacz, jak absolwenci oceniają naukę w A4®

„W trakcie kilku miesięcy zaoszczędziłam 2000 zł na szkoleniach, a czuję, że dopiero się rozkręcam. Pakiet VIP to zdecydowanie strzał w 10! 😁”

Martyna, Dietetyk

„Wreszcie nie muszę szukać w różnych miejscach kursów i zastanawiać się, czy zmarnuję pieniądze na słabej jakości szkolenie. W Pakiecie VIP po prostu odpalam kurs.”

Kacper, Trener Personalny

„To niemożliwe, żeby przerobić wszystkie materiały, które udostępniacie w VIP. Chciałoby się wszystko pochłonąć, ale czasu tak mało… Na szczęście lekcje są krótkie i można oglądać w drodze do pracy.”

Zuza, graficzka

„Dziękuję, że jesteście! ❤️ Nie znalazłam nigdy tak obszernego pakietu w tak absurdalnie niskiej cenie. Aż ciężko uwierzyć, że Pakiet VIP istnieje.”

Agata, pasjonatka fitnessu

„10 certyfikatów w 2 miesiące 💪 – a wcale nie czuję, żebym się bardzo przepracował. Wiedza jest podana w bardzo przejrzysty sposób i nauka z A4 to sama przyjemność!”

Aleks, Instruktor Fitness

„Polecam Pakiet VIP każdemu, kto pasjonuje się zdrowiem. Nie musisz być specjalistą, żeby skorzystać, bo prowadzący tłumaczą wszystko w bardzo jasny i zrozumiały sposób. Mówię to jako mama, która chce zadbać o zdrowie rodziny :)”

Monika, pasjonatka zdrowia

Rozwijaj się wygodnie i bez ryzyka

Gwarancja

Dzięki naszej gwarancji, jeśli w ciągu 14 dni od kupienia kursu zmienisz zdanie, to zwrócimy Twoje pieniądze bez zadawania pytań. Kupujesz bez ryzyka.

Zapłać za 30 dni

Dzięki PayPo możesz zapisać się na kurs dzisiaj za darmo, a zapłacić w ciągu 30 dni – całkowicie bezpłatnie.

Raty 0%

Dla naszych klientów przygotowaliśmy zupełnie darmowe raty 0% we współpracy z PayU.

Rozpocznij naukę

Już za chwilę możesz zdobywać kompetencje, które zaprocentują w przyszłości.

Co otrzymasz

teraz tylko

199 zł

Pytania i odpowiedzi

Tak, oczywiście. Jeśli w ciągu 14 dni z jakichś powodów zdecydujesz, że kurs nie jest dla Ciebie, to zwrócimy 100% Twoich pieniędzy.

Dostęp do wszystkich lekcji otrzymasz błyskawicznie po zamówieniu, lub – w rzadkich przypadkach – w dniu startu kursu, jeśli podana jest data startu.

Tak, pod warunkiem rzetelnego podejścia do tematu. Nasze kursy są pełne wiedzy i informacji. Do ich przyswojenia wymagane będzie Twoje zaangażowanie.

Oczywiście, kurs przygotowaliśmy nie tylko z myślą o profesjonalistach. W zależności od tematyki kursu może to wymagać od Ciebie więcej pracy.

Dołączając do Pakietu VIP aktywujesz roczny dostęp do wszystkich kursów A4®. Wszystkie materiały będą dostępne przez rok od dziś. Oczywiście istnieje możliwość przedłużenia dostępu o kolejny rok. Podobnie w przypadku wykupienia pojedynczego kursu – masz aż rok na jego realizację.

Do otrzymania zaświadczenia o ukończeniu szkolenia niezbędne jest obejrzenie i zapoznanie się ze wszystkimi lekcjami wideo, tekstowymi, graficznymi, wykonanie wszystkich ćwiczeń, zadań, testów kontrolnych, testów końcowych.

Do otrzymania zaświadczenia niezbędne jest zdanie egzaminu w formie pisemnej podczas egzaminu stacjonarnego. Wynika to z Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 06 października 2023 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 2175).

Za egzamin obowiązuje dodatkowa opłata w wysokości 49zł, która pokrywa koszty organizacji egzaminu i koszty wysyłki zaświadczenia.

Kursant ma możliwość wyboru daty zaliczenia stacjonarnego spośród dat zaproponowanych przez nas.

Do testu możesz podchodzić wielokrotnie, do skutku.

Formą oceniania postępów są zaliczanie poszczególnych zajęć oraz przeprowadzanie testów online. Warunkiem zaliczenia jest obejrzenie i oznaczenie jako ukończone wszystkich lekcji oraz zaliczenie testu końcowego. Test jest testem jednokrotnego wyboru.

Masz inne pytanie?

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadzwoń do nas w godzinach 10:00 – 16:00 pod numer:

Inne ciekawe kursy

W platformie A4® znajdziesz to, czego potrzebujesz, aby się rozwijać

Gratulacje!

Zapisujesz się na Dietoterapia: Hormony. Za chwilę rozpoczniesz naukę. Wypełnij formularz i przejdź dalej!

Wymagane zgody

Przeczytałem i akceptuję Regulamin, Politykę Prywatności oraz Statut. Wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych w celu skorzystania z usługi zapisu do Niepublicznej Placówce Kształcenia Ustawicznego „A4Academy” ul. Kapelanka 12, 30-347 Kraków, REGON: 520685455 wpisanej do Rejestru Szkół i Placówek Oświatowych pod numerem RSPO: 279119 i wykonania umowy kształcenia oraz w celach marketingowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego A4academy. Przysługuje Ci prawo wniesienia sprzeciwu, prawo dostępu do danych, prawo żądania ich sprostowania, ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania.