🌺☀️ Letnia okazja! -24% z kodem LATO☀️🌺

Do końca pozostało

Dni
Godzin
Minut
Sekund

🌸🌞 Użyj teraz kod MAJOWKA i zgarnij -30% na kursy🌞🌸

Do końca pozostało

Dni
Godzin
Minut
Sekund

🌸🌞 Uwaga w maju z kodem MAJ24 odbierz -25% na VIP i Kierunki! 🌞🌸

Do końca pozostało

Dni
Godzin
Minut
Sekund

🌷 Dzień KOBIET w A4 – 22% z kodem: KOBIETA 🌷

Do końca pozostało

Dni
Godzin
Minut
Sekund
Certyfikowany Kurs Online

Podstawy Anatomii

Zdobądź wiedzę o wszystkich tajemnicach budowy ludzkiego ciała. Poznaj niezbędne informacje o prawidłowej postawie, relaksacji mięśni, mechanice oddychania i funkcjach poszczególnych mięśni.

229 zł

Co zyskasz?

Przed Tobą kompletny program nauki, który pozwoli Ci na zdobycie nowych, wartościowych umiejętności:

 • Kompleksowo podejdziesz do klienta i planując trening weźmiesz pod uwagę budowę jego ciała
 • Zadbasz o prawidłową postawę
 • Zastosujesz techniki autorozlużniania i uśmierzysz ból
 • Nauczysz się naklejać taśmy, które pozwalają poczuć ulgę

Zaświadczenie ukończenia kursu

Jako absolwent możesz otrzymać zaświadczenie o ukończeniu kursu wystawione według wytycznych zawartych w § 23 ust. 3 i 4 rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 06 października 2023 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 2175). Szczegółowe wytyczne zawarte są w sekcji pytania i odpowiedzi.

Poznaj budowę ludzkiego ciala

Szukasz podstaw teoretycznej wiedzy i jej praktycznego zastosowania w bezpiecznej pracy trenera? Chcesz wiedzieć jak uzyskać prawidłową postawę oraz jak działają poszczególne układy kostne, mięśniowe i stawowe?

Wielu sportowców-amatorów, rozpoczyna swoją przygodę bez odpowiedniego fundamentu na temat funkcjonowania ciała, skąd prosta droga do treningów niedostosowanych do możliwości, kontuzji lub planów treningowych, które nie przynoszą efektów.

Ten kurs pozwoli Ci zdobyć maksymalnie praktyczną wiedzę z zakresu anatomii człowieka. Od podstaw poznasz poszczególne partie w ciele oraz ich zachowania w pozach dynamicznych i statycznych. To szkolenie to nie tylko specjalistyczna wiedza, ale również ogrom ciekawych i przydatnych informacji. Nauczysz się m.in. techniki relaksacyjnej mięśnia czworobocznego. Dowiesz się na czym polega mechanika oddychania i jakie funkcje spełniają mięśnie brzucha. Poznasz funkcje i rolę mięśnia biodrowo-lędźwiowego, podudzia, przywodziciela czy rzepki. Kurs Podstawy Anatomii został oparty nie tylko na najnowszej naukowej wiedzy, ale również na wieloletnim doświadczeniu prowadzącego.

Skorzystają z niego zarówno osoby początkujące, uprawiające sport amatorsko, jak i profesjonalni trenerzy, którzy chcą podnieść jakość swoich usług i wiedzę merytoryczną.

Czego się nauczysz?

W tym kursie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania, w tym:

 • Jakie elementy ciała powinny być stabilne i mobilne i na czym polega prawidłowa postawa?
 • Kiedy zastosować i w jaki sposób technikę relaksacyjną mięśnia czworobocznego?
 • Jak działa mechanika oddychania?
 • Jakie funkcje pełnią mięśnie brzucha?
 • Na jakich punktach kostnych znajdują się przyczepy mięśni?
 • Co to są wyrostki kolczyste?
 • Co to jest technika autorozlużniania i jak ją wykorzystasz?
 • W jaki sposób prawidłowo naklejać taśmy i jakie funkcje spełniają?

Poruszane tematy

Zobacz, jakie tematy poruszane są w kursie:

 • Prawidłowa postawa – elementy ciała, które powinny być stabilne i mobilne
 • Anatomia głowy – dokładne omówienie
 • Szyja, przyczepy mięśnia mostkowo-obojczykowo-sutkowego i mięśnia czworobocznego
 • Tułów – mostek, żebra, kręgosłup,
 • Mechanika oddychania – funkcje mięśni oddechowych
 • Osteologia – charakterystyczne punkty kostne kończyny dolnej i górnej
 • Technika relaksacyjna mięśnia czworobocznego, która pozwoli Ci zniwelować bóle i napięcia
 • Przyczepy mięśni na charakterystycznych punktach kostnych
 • Mięśnie brzucha – funkcje
 • Mięśnie dolnego odcinka kręgosłupa
 • Mięśnie kończyn dolnych – mięsień biodrowo – lędźwiowy, mięśnie uda, grupa tylna mięśni uda i podudzia oraz mięśnie pośladkowe
 • Mięśnie grzbietu
 • Wyrostki kolczyste
 • Technika autorozluźniania – rożne sposoby rozluźniania mięśni i stawów
 • Naklejanie taśm – funkcje i prawidłowe wykorzystanie

Dodatkowe materiały

Zapisz się na kurs, a w prezencie otrzymasz kilka dodatkowych materiałów do pobrania. Do naszych kursów dodajemy materiały, które wspomogą i przyspieszą Twoją naukę, w tym m.in.:

Dokładną listę materiałów zobaczysz po zapisie na kurs.

Instruktorzy

Najlepsi eksperci, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie i staż szkoleniowy.

Paweł Osak

Fizjoterapeuta ze specjalizacją w fizjoterapii sportowej i medycznym treningu terapeutycznym. Trener przygotowania motorycznego w żeńskiej sekcji piłki siatkowej Wisła Kraków.

Rozpocznij naukę

Odblokuj dostęp do kursu

teraz tylko

229 zł

Dołącz do ponad 50 tys. kursantów

Zobacz, jak absolwenci oceniają naukę w A4®

„W trakcie kilku miesięcy zaoszczędziłam 2000 zł na szkoleniach, a czuję, że dopiero się rozkręcam. Pakiet VIP to zdecydowanie strzał w 10! 😁”

Martyna, Dietetyk

„Wreszcie nie muszę szukać w różnych miejscach kursów i zastanawiać się, czy zmarnuję pieniądze na słabej jakości szkolenie. W Pakiecie VIP po prostu odpalam kurs.”

Kacper, Trener Personalny

„To niemożliwe, żeby przerobić wszystkie materiały, które udostępniacie w VIP. Chciałoby się wszystko pochłonąć, ale czasu tak mało… Na szczęście lekcje są krótkie i można oglądać w drodze do pracy.”

Zuza, graficzka

„Dziękuję, że jesteście! ❤️ Nie znalazłam nigdy tak obszernego pakietu w tak absurdalnie niskiej cenie. Aż ciężko uwierzyć, że Pakiet VIP istnieje.”

Agata, pasjonatka fitnessu

„10 certyfikatów w 2 miesiące 💪 – a wcale nie czuję, żebym się bardzo przepracował. Wiedza jest podana w bardzo przejrzysty sposób i nauka z A4 to sama przyjemność!”

Aleks, Instruktor Fitness

„Polecam Pakiet VIP każdemu, kto pasjonuje się zdrowiem. Nie musisz być specjalistą, żeby skorzystać, bo prowadzący tłumaczą wszystko w bardzo jasny i zrozumiały sposób. Mówię to jako mama, która chce zadbać o zdrowie rodziny :)”

Monika, pasjonatka zdrowia

Rozwijaj się wygodnie i bez ryzyka

Gwarancja

Dzięki naszej gwarancji, jeśli w ciągu 14 dni od kupienia kursu zmienisz zdanie, to zwrócimy Twoje pieniądze bez zadawania pytań. Kupujesz bez ryzyka.

Zapłać za 30 dni

Dzięki PayPo możesz zapisać się na kurs dzisiaj za darmo, a zapłacić w ciągu 30 dni – całkowicie bezpłatnie.

Raty 0%

Dla naszych klientów przygotowaliśmy zupełnie darmowe raty 0% we współpracy z PayU.

Rozpocznij naukę

Już za chwilę możesz zdobywać kompetencje, które zaprocentują w przyszłości.

Co otrzymasz

teraz tylko

229 zł

Pytania i odpowiedzi

Tak, oczywiście. Jeśli w ciągu 14 dni z jakichś powodów zdecydujesz, że kurs nie jest dla Ciebie, to zwrócimy 100% Twoich pieniędzy.

Dostęp do wszystkich lekcji otrzymasz błyskawicznie po zamówieniu, lub – w rzadkich przypadkach – w dniu startu kursu, jeśli podana jest data startu.

Tak, pod warunkiem rzetelnego podejścia do tematu. Nasze kursy są pełne wiedzy i informacji. Do ich przyswojenia wymagane będzie Twoje zaangażowanie.

Oczywiście, kurs przygotowaliśmy nie tylko z myślą o profesjonalistach. W zależności od tematyki kursu może to wymagać od Ciebie więcej pracy.

Dołączając do Pakietu VIP aktywujesz roczny dostęp do wszystkich kursów A4®. Wszystkie materiały będą dostępne przez rok od dziś. Oczywiście istnieje możliwość przedłużenia dostępu o kolejny rok. Podobnie w przypadku wykupienia pojedynczego kursu – masz aż rok na jego realizację.

Do otrzymania zaświadczenia o ukończeniu szkolenia niezbędne jest obejrzenie i zapoznanie się ze wszystkimi lekcjami wideo, tekstowymi, graficznymi, wykonanie wszystkich ćwiczeń, zadań, testów kontrolnych, testów końcowych.

Do otrzymania zaświadczenia niezbędne jest zdanie egzaminu w formie pisemnej podczas egzaminu stacjonarnego. Wynika to z Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 06 października 2023 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 2175).

Za egzamin obowiązuje dodatkowa opłata w wysokości 49zł, która pokrywa koszty organizacji egzaminu i koszty wysyłki zaświadczenia.

Kursant ma możliwość wyboru daty zaliczenia stacjonarnego spośród dat zaproponowanych przez nas.

Do testu możesz podchodzić wielokrotnie, do skutku.

Formą oceniania postępów są zaliczanie poszczególnych zajęć oraz przeprowadzanie testów online. Warunkiem zaliczenia jest obejrzenie i oznaczenie jako ukończone wszystkich lekcji oraz zaliczenie testu końcowego. Test jest testem jednokrotnego wyboru.

Masz inne pytanie?

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadzwoń do nas w godzinach 10:00 – 16:00 pod numer:

Inne ciekawe kursy

W platformie A4® znajdziesz to, czego potrzebujesz, aby się rozwijać

Gratulacje!

Zapisujesz się na Podstawy Anatomii. Za chwilę rozpoczniesz naukę. Wypełnij formularz i przejdź dalej!

Wymagane zgody

Przeczytałem i akceptuję Regulamin, Politykę Prywatności oraz Statut. Wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych w celu skorzystania z usługi zapisu do Niepublicznej Placówce Kształcenia Ustawicznego „A4Academy” ul. Kapelanka 12, 30-347 Kraków, REGON: 520685455 wpisanej do Rejestru Szkół i Placówek Oświatowych pod numerem RSPO: 279119 i wykonania umowy kształcenia oraz w celach marketingowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego A4academy. Przysługuje Ci prawo wniesienia sprzeciwu, prawo dostępu do danych, prawo żądania ich sprostowania, ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania.