🎊 Rozwijaj się w 2025 roku! z kodem 2025 zniżki aż do -25%! 🎊

Do końca pozostało

Godzin
Minut
Sekund

3 powody, dla których warto zostać trenerem przygotowania motorycznego

Praca trenera przygotowania motorycznego to ciekawa odmiana pracy jako trener personalny. To przejście na wyższy poziom i praca z ciekawszymi klientami. Podnosi Twoją renomę i stawia przed Tobą nowe wyzwania. Zobacz, dlaczego warto zostać trenerem przygotowania motorycznego. Mamy 3 ważne powody.

Kim jest trener przygotowania motorycznego?

Trener przygotowania motorycznego to osoba, która współpracuje z zawodowymi sportowcami. Nie skupia się na prowadzeniu treningowym, ale na rozwijaniu konkretnych umiejętności wymaganych w danym sporcie.

Najczęściej takimi trenerami zostają osoby, które odnosiły sukcesy w konkretnej dziedzinie i teraz chcą pomóc kolejnym osobom stawać się coraz lepszymi zawodnikami z sukcesami. Stąd też łatwiej im przekazywać wiedzę swoim podopiecznym, bo wiedzą, z jakimi problemami się spotykają. Do tego, jako byli zawodnicy, stają się mentorami, tymi bardziej doświadczonymi, z którymi należy się liczyć.

Taki trener skupia się na mocnych i słabych stronach zawodnika, jego wydolności, usprawnieniu aparatu ruchu i zwiększa możliwości w zakresie najczęściej wykonywanego ruchu. To praca, która skupia się na konkretach. A my mamy 3 konkretne powody, dla których powinieneś zostać trenerem przygotowania
motorycznego.

Trener personalny pomaga klientce

Dlaczego warto zostać trenerem przygotowania motorycznego?

1. Pracujesz z zawodowcami, którzy wiedzą czego chcą.

Nie musisz przepytywać klienta o jego potrzeby, bo on wie czego chce – być lepszy w swojej dziedzinie. Nie musisz go motywować do treningu – tej ma bardzo dużo, a dodatkowo tym zajmuje się inny specjalista. Twój klient dokładnie wie czego chce i liczy na rezultaty. Ma nadzieję, że pomożesz mu przeskoczyć przez problemy, które blokują go przed wyprzedzeniem przeciwników.


2. Wykorzystujesz swoją specjalistyczną wiedzę.

Jeśli trenowałeś wcześniej jakąś dziedzinę sportu, np. koszykówkę, to doskonale wiesz, co jest potrzebne, by stać się najlepszym zawodnikiem. Czy liczy się szybka praca nóg, zwinność, a może skoczność. Jako trener przygotowania motorycznego wykorzystujesz zdobytą wcześniej wiedzę, którą już testowałeś w praktyce i przenosisz ją do pracy z podopiecznym. Niektórzy byli zawodnicy nie mają możliwości wykorzystania wiedzy w praktyce, gdy trenują „przypadkowe” osoby na siłowni, co może prowadzić do wypalenia zawodowego.


3. Podnosisz swoją renomę.

Jesteś specjalistą w danej dziedzinie. Możesz poszerzać wiedzę w konkretnym zakresie, zamiast co chwila przeskakiwać z tematu na temat. Nie każdy trener dobrze się z tym czuje. Zresztą jak mówi stare przysłowie: jak coś jest do wszystkiego, jest do niczego. Nie da się być najlepszym w każdej dziedzinie: czy to treningu kobiet, mężczyzn czy też prozdrowotnym. Dodatkowo każdy nowy klient, to nowe
doświadczenie. Zgłaszają się do Ciebie wyłącznie osoby, które są ściśle związane z Twoją specjalizacją. To zaś przekłada się na pracę z ludźmi, z którymi po prostu chcesz współpracować.

Trener personalny z klientem

Podsumowując: jako specjalista i trener przygotowania motorycznego zyskujesz renomę i zdobywasz ciekawszych klientów, którzy doskonale wiedzą czego chcą. Ty zaś możesz zarabiać więcej, ponieważ praca z zawodowymi sportowcami to już nie przelewki.

Wymaga skupienia na zawodniku, dokładnej analizie jego postępów i wyłapywaniu błędów. Ale poza gratyfikacją finansową masz też satysfakcję widząc sukcesy swoich klientów.

Jeśli chcesz zostać trenerem przygotowania motorycznego zapisz się na kurs online Trener Przygotowania Motorycznego w A4®, po którym Twoja kariera nabierze rozpędu.

Dowiesz się z niego wszystkiego co powinieneś wiedzieć o pracy trenera przygotowania motorycznego i przygotujesz się do efektywnego prowadzenia klientów, tak, by odnosili sukcesy.

Dołącz do A4!

Chcesz rozwijać się w treningu lub dietetyce? Załóż konto w platformie A4 i wybierz swój pakiet edukacyjny!

+50 tys. osób w platformie