Ten kurs to idealny wstęp do zdrowego odżywiania dla każdego. Zaczynamy od całkowitych podstaw, więc to bez znaczenia, czy jesteś trenerem, studentem dietetyki, czy po prostu osobą dbającą o zdrowie i sylwetkę.
Odżywianie stało się w ostatnich dekadach bardzo skomplikowane, a dieta to synonim wyrzeczeń. A przecież nie musi tak być! W tym kursie chcemy odczarować wszelkie mity, które narosły wokół diety oraz suplementacji i nauczyć Cię uniwersalnych, prostych zasad dietetycznych, które z łatwością zastosujesz w praktyce.
Zaczniemy od zdrowego podejścia do żywienia. To kluczowy pierwszy krok, jeśli chcesz, aby Twoje odżywianie było przyjemne i zdrowe. Omówimy role żywienia w naszej codzienności (a jest ich więcej niż tylko przeżycie – jedzenie jest również np. społeczne), a także wskażemy te najważniejsze błędy w podejściu do diety – bardziej i mniej oczywiste.
Drugi moduł to układ pokarmowy od podstaw. W dużym skrócie poruszymy najważniejsze tematy, które pozwolą Ci zrozumieć, jak pożywienie jest trawione i z czego mogą wynikać niektóre dolegliwości lub brak efektów diety. Będzie o budowie układu pokarmowego i jego funkcjach, ale też porozmawiamy o mikrobiocie jelitowej i roli hormonów.
Zapotrzebowanie energetyczne i odżywcze to następny dział w kursie. W dietetyce ważne jest to, co jemy, ale równie istotne – ile jemy. Dlatego nie mogło zabraknąć tego tematu w kursie. Z łatwością ustalisz swoje zapotrzebowanie kaloryczne, ale też – odżywcze, bo nadal zbyt wiele osób nie zwraca uwagi na ilość mikroelementów w diecie.
Następnie przejdziemy do makroskładników i w tym module dowiesz się wszystkiego o białkach, tłuszczach i węglowodanach. Nauczysz się bilansować posiłki tak, aby dostarczały optymalnej ilości każdego z nich.
Mikroskładniki i żywność funkcjonalna – na tym etapie kursu wiemy już dużo o diecie, więc uzupełnimy wiedzę o witaminy i składniki mineralne, błonnik, probiotyki, sól, przyprawy, wodę i poruszymy temat superfoods (czy wiesz, że w Polsce znajdziemy wiele rodzimych superfoods?).
W kursie Podstawy Dietetyki stawiamy na praktykę, dlatego w kolejnym rozdziale porozmawiamy o tym, jak zaplanować swoją dietę, jak stworzyć listę zakupów i na co zwracać uwagę przy wyborze produktów spożywczych, ale też poruszymy takie tematy jak: obróbka kulinarna, akcesoria przydatne w kuchni, czy nawet – jak zdrowo jeść na mieście.
Nie może również zabraknąć modułu o rospisywaniu jadłospisu. Jeśli chcesz nauczyć się układać plany żywieniowe dla siebie lub kogoś innego, to tu nauczysz się jak poprowadzić dzienniczek żywieniowy i jak zaplanować cały dzień, a następnie tydzień pod kątem diety. Poznasz również metody kontroli efektów i zasady dotyczące przyjemnych posiłków rekreacyjnych.
Ostatni moduł to wszystko, co chcesz wiedzieć o suplementacji – czym suplementy różnią się od leków i kiedy rzeczywiście powinniśmy stosować suplementy. Otrzymasz listę z wyjaśnieniem suplementów, które mają udowodnione naukowo działanie (a nie jest ich wiele!), ale nie poprzestaniemy na tym i poruszymy temat wielu kontrowersyjnych suplementów i sprawdzimy, czy jest w nich ziarnko naukowej prawdy.
Kurs jest obszerny, ale konkretny. Nie ma w nim lania wody, bo szanujemy Twój czas. Jeśli chcesz poznać zdrowe odżywianie od postaw i być własnym dietetykiem, to ten kurs jest dla Ciebie.
Zapisz się i ciesz się zdrowiem, energią i atrakcyjną sylwetką dzięki diecie i suplementacji.