🌷 Dzień KOBIET w A4 – 22% z kodem: KOBIETA 🌷

Do końca pozostało

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Jak wygląda praca trenera personalnego?

Czy wiesz jak naprawdę wygląda praca trenera personalnego? Czy znasz wszystkie składowe, które tworzą Twój wizerunek profesjonalisty? Oto cała prawda o tym, na co poświęca czas dobry, ceniony trener.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

Przeprowadzanie treningów

To chyba oczywista sprawa! Trener musi być obecny podczas sesji ćwiczeń wykonywanej przez jego podopiecznego. W tym czasie przeprowadza rozgrzewkę, wskazuje każde kolejne ćwiczenia do wykonania, liczy powtórzenia, kontroluje czas. Dba również o bezpieczeństwo poprzez asystowanie (szczególnie przy treningach z dużymi ciężarami) oraz pilnowanie prawidłowej techniki wykonywania ćwiczeń. W jego gestii jest też przygotowanie całego sprzętu, który będzie potrzebny na treningu.

Trenowanie i „trzymanie michy”

Wizerunek trenera i to czy w ogóle zdobędzie klientów, bardzo często jest zależy od wyglądu jego sylwetki. Nie oszukujmy się, ludzie zwracają uwagę na to, jak prezentuje się trener. Wysportowane ciało to pewnego rodzaju wizytówka. Zadbaj więc o regularne treningi i pilnowanie diety. Dobry trener testuje i analizuje każde ćwiczenie najpierw na sobie, nim zaproponuje je klientowi. 

Motywowanie klientów poza treningami

Bądź wsparciem dla swoich klientów, nie tylko na sali treningowej. Niektórzy Twoi podopieczni część sesji treningowych będzie wykonywać samodzielnie. W szczególności ze względów finansowych bądź po prostu braku wolnych terminów w kalendarzu. Mimo to, angażuj się w plan treningowy klienta.

Zadawaj mu pracę domową, poinstruuj jakie ćwiczenia ma wykonać, kiedy będzie ćwiczył sam. Profesjonalista dba o dobrą relację z podopiecznym. Z osobami mającymi problem z motywacją, bądź w stałym kontakcie. Wspieraj ich, gdy mają chwilę zwątpienia i regularnie przypominaj, co zdołali już osiągnąć do tej pory. Zobaczysz, że Twoje zaangażowanie się opłaci, a zadowolony klient poleci Cię innym!

Rozpisywanie treningów i diet

Trener powinien przygotowywać się do treningów. Po przeprowadzonym wcześniej wywiadzie z klientem układa plan ćwiczeń oraz dietę (jeśli klient wyrazi taką chęć), które uwzględniają cele treningowe. Pamięta także o tym, jakich ćwiczeń podopieczny nie jest w stanie wykonać, np. ze względu na przebytą wcześniej kontuzję. Na początku pracy będziesz musiał angażować w nią sporo czasu. Rozpisanie diety z uwzględnieniem wszystkich makroskładników wymaga poświęcenia kilku godzin, ale wraz z doświadczeniem tempo Twojej pracy zdecydowanie przyspieszy.

Dbanie o marketing

Trener personalny dba o swój wizerunek i regularnie się reklamuje. Prowadzenie social mediów, przeprowadzanie treningów pokazowych, aktywny udział w wydarzeniach – to także część pracy trenera. Im więcej osób dowie się o Tobie, tym większa szansa na zdobycie klientów! Reklamuj się na siłowni, w której najczęściej trenujesz oraz prowadź aktywnie konta na Facebooku, Instagramie czy Tiktoku, przekazując wartościową wiedzę o fitnessie. Pomyśl o tym, by pokazywać w internecie efekty uzyskane przez Twoich podopiecznych. Nigdy nie przerywaj reklamowania swoich usług – nawet wtedy, gdy masz już zapełniony grafik.

Doszkalanie się

Praca trenera wymaga nieustannego poszerzania wiedzy, zarówno w zakresie metodyki, aby lepiej komunikować się z klientami, jak i merytoryki, by znać wszystkie nowe metody treningowe oraz aktualne zalecenia dietetyczne. Bądź głodny wiedzy, czytaj, bierz udział w kursach. To pozwoli poszerzyć wachlarz usług i lepiej reagować na potrzeby podopiecznych.

Na szczęście nie musisz daleko szukać! Właśnie w tym celu powstały kursy A4®, dzięki którym zawsze będziesz na bieżąco z nowościami w branży. Przystępując do naszych szkoleń uzyskujesz dożywotni dostęp do zawartych w nich materiałów. Uczysz się w dowolnym, komfortowym momencie i możesz zawsze wrócić do nauki, by utrwalić pozyskaną wiedzę. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? KLIKNIJ TUTAJ i sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy.

Dołącz do A4 za darmo!

Chcesz rozwijać się w treningu lub dietetyce? Załóż konto w platformie A4 i odbierz swój pakiet edukacyjny – całkowicie za darmo!

+50 tys. osób w platformie