🌷 Dzień KOBIET w A4 – 22% z kodem: KOBIETA 🌷

Do końca pozostało

Dni
Godzin
Minut
Sekund
Certyfikowany Kurs Online

Analiza Badań w Dietetyce

Zdobądź aktualną wiedzę, dzięki której będziesz potrafił analizować badania krwi, moczu i stolca. Dowiesz się, jakie badania warto wykonać w poszczególnych jednostkach chorobowych.

249 zł

Co zyskasz?

Przed Tobą kompletny program nauki, który pozwoli Ci na zdobycie nowych, wartościowych umiejętności:

 • Podniesiesz swoje kompetencje, dzięki czemu będziesz mógł prowadzić dietetycznie pacjentów z jednostkami chorobowymi
 • Będziesz w stanie wyłapać potencjalne choroby już na wczesnym etapie rozwoju
 • Zlecisz indywidualną suplementację wspierającą dobre wyniki
 • Zadbasz o odpowiednią dietę dostosowaną do potrzeb organizmu i zmniejszysz ryzyko powstawania niedoborów

Zaświadczenie ukończenia kursu

Jako absolwent możesz otrzymać zaświadczenie o ukończeniu kursu wystawione według wytycznych zawartych w § 23 ust. 3 i 4 rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 06 października 2023 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 2175). Szczegółowe wytyczne zawarte są w sekcji pytania i odpowiedzi.

Analizuj wyniki badań i układaj indywidualne diety

Masz problem z poprawnym interpretowaniem wyników badań? Chcesz precyzyjnie dobierać dietę do potrzeb pacjenta, ale wciąż brakuje Ci wiedzy, jakie są zalecenia dietetyczne przy poszczególnych niedoborach?

Dieta to kluczowy element zdrowego stylu życia. Odgrywa ważną rolę w leczeniu i zapobieganiu wielu chorób. Uwzględnienie wyników badań w planowaniu diety jest bardzo istotne, ponieważ pozwala na dostosowanie jadłospisu do potrzeb i ograniczenie ryzyka wystąpienia niedoborów.

Wciąż spotykamy się z szablonowymi rozpiskami diet, które nie są indywidualnie dopracowane i nie uwzględniają stanu fizycznego i wyników badań danej osoby. W konsekwencji stosując takie niezindywidualizowane diety doprowadzamy do niedoborów poszczególnych elektrolitów, makro- i mikroelementów. Czujemy się gorzej i narażamy się na ryzyko chorób lub pogłebiamy istniejące.

Dzięki temu kursowi będziesz wiedzieć, jakie badania zlecać oraz nauczysz się interpretować ich wyniki. W łatwy sposób ułożysz plan diety dostosowany do indywidualnych potrzeb podopiecznego. Wdrożysz zdrową dietę, która pozytywnie wesprze wyniki i wspomoże proces leczenia. Pozytywne efekty Twojej pracy wpłynął na wzrost zaufania wśród klientów, staniesz się specjalistą dietoterapii.

Kurs Analiza Badań w Dietetyce został oparty nie tylko na najnowszej naukowej wiedzy, ale również na wieloletnim doświadczeniu prowadzącej.

Czego się nauczysz?

W tym kursie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania, w tym:

 • Jak przygotować się do badań?
 • Co warto zbadać?
 • Jakie są zależności pomiędzy wskaźnikami?
 • O czym świadczy wysokie stężenie poszczególnych wskaźników?
 • Jak analizować wyniki morfologii i co oznaczają skróty?
 • Co powinna zawierać zdrowa dieta, wspierająca pozytywne wyniki badań?
 • Dlaczego elektrolity są ważne i co może oznaczać ich niedobór lub nadmiar?
 • Co może oznaczać zmiana zapachu moczu?

Poruszane tematy

Zobacz, jakie tematy poruszane są w kursie:

 • Diagnostyka i podstawy badań krwi, które musisz znać
 • Produkty zawierające witaminy z grupy B oraz żelazo
 • Wysokie stężenie hematokrytu, hemoglobiny oraz czerwonych krwinek – omówienie wyników
 • Wpływ fazy przedanalitycznej na wyniki badań laboratoryjnych
 • MCV/MCH/MCHC/RDW – wyjaśnienie tajemniczych skrótów
 • Płytki krwi – istotne elementy krwi
 • Analiza wyników morfologii – kompletne omówienie poszczególnych wskaźników
 • Badanie moczu – rodzaje, przygotowanie do badania, interpretacja koloru moczu
 • Wapń całkowity, wapń zjonizowany i magnez – dlaczego warto je zbadać?
 • Parametry mocznika lub kreatyniny – wszystko, co trzeba wiedzieć
 • Badania wątroby – parametry, które warto znać

Dodatkowe materiały

Zapisz się na kurs, a w prezencie otrzymasz kilka dodatkowych materiałów do pobrania. Do naszych kursów dodajemy materiały, które wspomogą i przyspieszą Twoją naukę, w tym m.in.:

Dokładną listę materiałów zobaczysz po zapisie na kurs.

Instruktorzy

Najlepsi eksperci, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie i staż szkoleniowy.

Emilia Ptak

Założycielka poradni “SanDiet”. Prowadzi szereg szkoleń i webinariów w całym kraju, szkoląc z zakresu dietetyki klinicznej i zdrowia.

Rozpocznij naukę

Odblokuj dostęp do kursu

teraz tylko

249 zł

Dołącz do ponad 50 tys. kursantów

Zobacz, jak absolwenci oceniają naukę w A4®

„W trakcie kilku miesięcy zaoszczędziłam 2000 zł na szkoleniach, a czuję, że dopiero się rozkręcam. Pakiet VIP to zdecydowanie strzał w 10! 😁”

Martyna, Dietetyk

„Wreszcie nie muszę szukać w różnych miejscach kursów i zastanawiać się, czy zmarnuję pieniądze na słabej jakości szkolenie. W Pakiecie VIP po prostu odpalam kurs.”

Kacper, Trener Personalny

„To niemożliwe, żeby przerobić wszystkie materiały, które udostępniacie w VIP. Chciałoby się wszystko pochłonąć, ale czasu tak mało… Na szczęście lekcje są krótkie i można oglądać w drodze do pracy.”

Zuza, graficzka

„Dziękuję, że jesteście! ❤️ Nie znalazłam nigdy tak obszernego pakietu w tak absurdalnie niskiej cenie. Aż ciężko uwierzyć, że Pakiet VIP istnieje.”

Agata, pasjonatka fitnessu

„10 certyfikatów w 2 miesiące 💪 – a wcale nie czuję, żebym się bardzo przepracował. Wiedza jest podana w bardzo przejrzysty sposób i nauka z A4 to sama przyjemność!”

Aleks, Instruktor Fitness

„Polecam Pakiet VIP każdemu, kto pasjonuje się zdrowiem. Nie musisz być specjalistą, żeby skorzystać, bo prowadzący tłumaczą wszystko w bardzo jasny i zrozumiały sposób. Mówię to jako mama, która chce zadbać o zdrowie rodziny :)”

Monika, pasjonatka zdrowia

Rozwijaj się wygodnie i bez ryzyka

Gwarancja

Dzięki naszej gwarancji, jeśli w ciągu 14 dni od kupienia kursu zmienisz zdanie, to zwrócimy Twoje pieniądze bez zadawania pytań. Kupujesz bez ryzyka.

Zapłać za 30 dni

Dzięki PayPo możesz zapisać się na kurs dzisiaj za darmo, a zapłacić w ciągu 30 dni – całkowicie bezpłatnie.

Raty 0%

Dla naszych klientów przygotowaliśmy zupełnie darmowe raty 0% we współpracy z PayU.

Rozpocznij naukę

Już za chwilę możesz zdobywać kompetencje, które zaprocentują w przyszłości.

Co otrzymasz

teraz tylko

249 zł

Pytania i odpowiedzi

Tak, oczywiście. Jeśli w ciągu 14 dni z jakichś powodów zdecydujesz, że kurs nie jest dla Ciebie, to zwrócimy 100% Twoich pieniędzy.

Dostęp do wszystkich lekcji otrzymasz błyskawicznie po zamówieniu, lub – w rzadkich przypadkach – w dniu startu kursu, jeśli podana jest data startu.

Tak, pod warunkiem rzetelnego podejścia do tematu. Nasze kursy są pełne wiedzy i informacji. Do ich przyswojenia wymagane będzie Twoje zaangażowanie.

Oczywiście, kurs przygotowaliśmy nie tylko z myślą o profesjonalistach. W zależności od tematyki kursu może to wymagać od Ciebie więcej pracy.

Dołączając do Pakietu VIP aktywujesz roczny dostęp do wszystkich kursów A4®. Wszystkie materiały będą dostępne przez rok od dziś. Oczywiście istnieje możliwość przedłużenia dostępu o kolejny rok. Podobnie w przypadku wykupienia pojedynczego kursu – masz aż rok na jego realizację.

Do otrzymania zaświadczenia o ukończeniu szkolenia niezbędne jest obejrzenie i zapoznanie się ze wszystkimi lekcjami wideo, tekstowymi, graficznymi, wykonanie wszystkich ćwiczeń, zadań, testów kontrolnych, testów końcowych.

Do otrzymania zaświadczenia niezbędne jest zdanie egzaminu w formie pisemnej podczas egzaminu stacjonarnego. Wynika to z Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 06 października 2023 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 2175).

Za egzamin obowiązuje dodatkowa opłata w wysokości 49zł, która pokrywa koszty organizacji egzaminu i koszty wysyłki zaświadczenia.

Kursant ma możliwość wyboru daty zaliczenia stacjonarnego spośród dat zaproponowanych przez nas.

Do testu możesz podchodzić wielokrotnie, do skutku.

Formą oceniania postępów są zaliczanie poszczególnych zajęć oraz przeprowadzanie testów online. Warunkiem zaliczenia jest obejrzenie i oznaczenie jako ukończone wszystkich lekcji oraz zaliczenie testu końcowego na co najmniej 90%. Test jest testem jednokrotnego wyboru.

Masz inne pytanie?

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadzwoń do nas w godzinach 10:00 – 16:00 pod numer:

Inne ciekawe kursy

W platformie A4® znajdziesz to, czego potrzebujesz, aby się rozwijać

kurs online
kurs online

Gratulacje!

Zapisujesz się na Analiza Badań w Dietetyce. Za chwilę rozpoczniesz naukę. Wypełnij formularz i przejdź dalej!

Wymagane zgody

Przeczytałem i akceptuję Regulamin, Politykę Prywatności oraz Statut. Wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych w celu skorzystania z usługi zapisu do Niepublicznej Placówce Kształcenia Ustawicznego „A4Academy” ul. Kapelanka 12, 30-347 Kraków, REGON: 520685455 wpisanej do Rejestru Szkół i Placówek Oświatowych pod numerem RSPO: 279119 i wykonania umowy kształcenia oraz w celach marketingowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego A4academy. Przysługuje Ci prawo wniesienia sprzeciwu, prawo dostępu do danych, prawo żądania ich sprostowania, ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania.